hh

Tomas Gaidamavičius - tikras šiaulietis, krepšinio pradmenis įgijęs pietinio rajono krepšinio aikštelėse, o profesionalo karjerą pradėjęs "Šiaulių" komandoje. Gynėjas gimto miesto klube praleido keturis sezonus, o šiuo metu yra vyriausiasis Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis" treneris.

- Tomai, esate kilęs iš Šiaulių ir krepšinio pagrindus įgijote gimtajame mieste. Gal galite plačiau papasakoti apie savo kelią į krepšinį?- Taip, esu gimęs ir augęs Šiauliuose, pietiniame rajone. Tikras šiaulietis žino kur tai yra smiley Lankiau daug sporto būreliu, kol 6-oje klasėje su draugu nuėjome pabandyti lankyti krepšinį ir kažkaip patiko. Kaip matome, krepšinis mane lydi iki šiol. Mano pirmasis treneris buvo Egidijus Vasiliauskas.

- Nuo pat karjeros pradžios atstovaujant Šiaulių krepšinio mokyklos komandą (III vieta jaunių pirmenybės), besivaržant Lietuvos moksleivių sporto žaidynėse "PREVENTOS" taurei laimėti (I vieta respublikoje) su "Saulėtekio" vid. mokykla, buvote išreikštas įžaidėjas, kovotojas bei lyderis. Ar šias savybes turėjote nuo mažens, ar visgi jus įkvėpė aplinkiniai žmonės?

- Visa laiką atstovavau Šiaulių krepšinio mokyklai ir paskutiniais metais laimėjome 3-ią vietą, nors iki tol nebuvome nieko panašaus nuveikę. Su „Saulėtekio“ mokykla buvome pasiekę įspūdingą rezultatą - laimėjome 1-ą vietą Lietuvoje. ...

 

Skaityti...
hh

Tolimais taikliais tritaškiais "Šiaulių" gerbėjus žavintis bei ryškų progresą rodantis snaiperis Karolis Lukošiūnas interviu geltonajuoda.lt papasakojo apie kelią į LKL pirmenybes, snaiperio idealus, artimųjų palaikymą bei kas yra svarbiausia būnant metiku.

- Prie "Šiaulių" komandos prisijungei dar praėjusį sezoną. Kodėl nutarei priimti "Šiaulių" pasiūlymą? Ar domėjosi kitos LKL komandos?

- Po NKL sezono su Molėtų „Ežerūnu“, tiesiog gavau pasiūlymą iš agento prisijungti pasportuoti su „Šiauliais|, pratęsti sezoną ir, jei bus galimybė, sužaisti rungtynes. Per daug kažko nesitikėjau, bet pasinaudojau šiuo šansu ir esu tuo labai patenkintas. Gal kai kurios LKL komandos irgi domėjosi, bet konkrečių pasiūlymų, kiek žinau, nebuvo.

- Praėjusį sezoną dar teko žaisti kartu su Nick Zeisloft. Kokių naudingų pamokų pasisėmei iš šio legionieriaus?

- Tiek per treniruotes, tiek po jų, mesdavau su Nick tritaškius iš skirtingų pozicijų, skirtingų kojų sustatymu, įvairių išbėgimų. Pasimokiau, kad metikas turi mesti vos menkiausiai galimybei atsiradus, nesvarbu iš kur, būtent, tai ir stengiuosi daryti šį sezoną.

Skaityti...
hh

Švenčių siūlome laukti su nuotaikingu ir įdomiu šiauliečio Igno Vaitkaus interviu apie Kalėdas, dovanas, komandos draugus bei palinkėjimus jums visiems - "Šiaulių" klubo gerbėjams!

- Ką šis šventinis laikotarpis (Šv. Kalėdos ir Naujieji Metai) simbolizuoja I.Vaitkui?

- Tikriausiai labiausiai simbolizuoja šeimą, artimiausius žmones aplink, savotišką pabėgimą nuo krepšinio ir nuo visų kitų kasdieninių reikalų bei rutinos.

- Geriausia gauta Kalėdų dovana?

- Prieš daug metų gavau "Sportland" dovanų čekį, tai labai džiaugiausi jį gavęs (planavau pirkti M.Jordan treningus), bet iš to džiaugsmo pamečiau tą čekį ir likau be nieko. laugh

- Mėgstamiausia Kalėdų daina ir/ar filmas?

- Filmas būtų: Haris Poteris (nežinau kodėl, bet jis man susijęs su šitomis šventėmis ir be šito filmo jos nepraeina), o daina: Saulėno "gabalai" per kiekvienas Kalėdas tikrai linksmai skamba. smiley

Skaityti...
hh

"Šiaulių" klubo gerbėjai, Jūsų dėmėsiui interviu su ilgamečiu "Šiaulių" klubo vidurio puolėju Audriumi Danusevičiumi, kuris pasidalino savo atsiminimais apie įsimintniausias rungtynes, varžovus, patarimais jauniesiems krepšininkams bei simboliniu "Šiaulių" komandos visų laikų penketu.

- Audriau, profesionaliame krepšinio pasaulyje praleidote daugybę metų. Kodėl ir kada pasirinkote profesionalaus krepšininko kelią?

- Profesionaliai krepšinį pradėjau sportuoti atsitiktinai. Į Šiaulius atvykau studijuoti KTU ŠF (tuomet - Kauno technologijos universitete Šiaulių fakultete). KTU buvo rengiamos studentų krepšinio varžybos. Ten mane pastebėjo a.a. treneris Banza ir pakvietė pasitreniruoti į naujai kuriamą Šiaulių „Policijos“ komandą. Taip ir pradėjau krepšininko karjerą.

- Už „Šiaulių“ komandą esate sužaidęs beveik 400 oficialių rungtynių. Kurias išskirtumėte kaip pačias įsimintiniausias (gal jų buvo ir keletas)?

- Išskirtiniausios - tai pirmas LKL bronzos medalis prieš Alitos „Alita“ (2001-05-23, lemiamos rungtynės laimėtos 97:62), pirmas bronzos medalis BBL prieš „Ventspils“ (2005-04-16, pergalė 97:87) komandą, varžybos su Maskvos „CSKA“ (2000-11-11, pralaimėta 81:91).

Skaityti...
hh

GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino sezono eigoje prie klubo prisijungusį, tačiau labai greitai įsiliejusį ir tapusį vienu kertinių žaidėjų - Akeem Wright. Šis atletas šiauliečių publikai turėtų būti žinomas dar nuo praėjusio sezono, kuomet FIBA EuroChallenge grupės rungtynėse, atstovaudamas Nikosijos "APOEL", į BC "ŠIAULIAI" krepšį įmetė atitinkamai 15 ir 23 taškus.

- Apžiūrėjus Jūsų krepšininko karjerą į akis krenta įspūdingas sąrašas šalių, kuriose esate rungtyniavęs. Žinoma, tai vienas didesnių pliusų būnant legionieriumi. Ką jums pačiam reiškia būti taip arti ir pajusti tiek skirtingų kultūrų, gal net pasimokyti iš jų?

- Didžiulė palaima rungtyniauti gausybėje šalių, savo akimis pamatyti skirtingas kultūras bei užmegzti pažinčių. Negaliu teigti, kad išmokau daug, rungtyniaujant skirtingose šalyse, bet tikrai pamačiau, patyriau gausybę skirtumų lyginant su JAV.

- Kuri šalis/kultūra Jums asmeniškai labiausiai imponavo savo siūlomu gyvenimo stiliumi, maistu bei paliko dydžiausią įspudį?

- Sakyčiau, kad kaip šalis labiausiai man patiko Naujoji Zelandija. Maisto atžvilgiu aš esu labai išrankus ir linkęs maitintis maistu prie kurio esu pripratęs. Bet šalis buvo labai graži ir tikrai turinti ką parodyti kiekvienam. Aš mėgavausi praleistu laiku ten labiausiai.

Skaityti...
hh

Prieš naujojo 2017/18 metų „Šiaulių“ komandos sezono startą GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino komandos direktorių Mindaugą Žukauską, kuris pasidalino mintimis apie vasaros darbus, klubo finansinę būklę ir ateities planus. 

-  Mindaugai, dar nesibaigus praėjusiam sezonui turėjote kaip niekada daug darbo. Ar vasarą radote laiko atostogoms?

-  Atostogų šiais metais beveik neturėjau. Galbūt keletą savaitgalių pavyko pabėgti nuo reikalų apie krepšinį, bet ir tuomet visada mintys sukosi apie „Šiaulius”, pasiruošimą kitam sezonui. Vyko įtemptas darbas formuojant komandą, sutarčių sudarymas, rėmėjų paieškos ir dar daug mažai matomų, bet labai svarbių darbų. Žinoma, darbas vardan krepšinio mane visada „veža”.

Kaip įvertintumėte vasaros darbus? Ar pavyko viskas, ką planavote?

-  Daugelį darbų pasisekė nuveikti ir jau dabar turime apčiuopiamą rezultatą ir tai džiugina. Darbai tebevyksta esamuoju laiku, kiekvieną minutę. Tai, ko dar nepavyko įgyvendinti, bus padaryta artimoje ateityje. Savęs nemėgstu vertinti, tegul mūsų darbus vertina žmonės.

Skaityti...
hh

"Šiaulių" klubo gerbėjus kviečiame susipažinti su komandos legionieriumi iš Ukrainos - Vladislav Koreniuk. 209 cm. ūgio žadėjas prie komandos prisijungė sezonui įsibegėjus ir tapo solidžiu papildymu ekipos priekinėje linijoje, vidutiniškai pelnydamas po 13,2 tšk. ir atkovodamas po 5,9 kam.

- Kaip susiklostė situacija, kad atsidūrei „Šiaulių“ komandoje?

- Mano agentas paskambino ir panešė, kad yra galimybė rungtyniauti Šiauliuose. Priimti sprendimą nebuvo sunku, nes Lietuvoje jau esu buvęs. Man patiko ši šalis, todėl nutariau priimti pasiūlymą rungtyniauti „Šiaulių“ komandoje.

- Ar patinka Šiaulių miestas?

- Šiauliai nėra didelis miestas ir jis man patinka, todėl laisvu laiku jame bandau nuveikti vis ką nors kito. Geriausia apie miestą kalbėti vasarą, nes dabar, žiemos metu, sunku kažką apibendrinti.

Skaityti...
hh

Justas Niauronis - Šaulių miesto patriotas, veiklus žmogus ir "Šiaulių" klubo "balsas" Šiaulių arenoje. Kviečiame iš arčiau susipažinti su Justu.

- FK „Adiada“ (LFF III lyga, šiemet nužygiavusi iki IV LFF taurės etapo) rezultatyviausias žaidėjas, kapitonas, net ir treneris. Galvosukių kambario (lockroom.lt) direktorius/bendrasavininkas, NT vadybininkas ir "Šiaulių" krepšinio klubo "balsas". Kaip viską spėjate, Justai?

- Gal reikėtų pradėti nuo to, kad esu labai dėkingas savo žmonai Donatai, kad pakenčia mano visus viražus smiley O viskas pavyksta planuojant savo laiką.  Kai žinai savo tvarkarštį/dienotvarkę, kur ir kada turi būti, kiek truksi laiko ir ką reikės daryti - viskas tampa lengviau. Paroje yra 24 valandos, aštuonias atidedu miegui, o likusias stengiuosi išnaudoti efektyviai. Tai nebūtinai turi būti darbas. Gali būti kokybiškas laikas su šeima, draugais ar žaidžiant futbolą. Gyvenimas yra gražus ir reikia jį gyventi turiningai!

Skaityti...
hh

Prieš 2016-17 m. sezono startą pakalbinome "Šiaulių" komandos vyriausiąjį trenerį V.Pauliukėną.

- Kaip prabėgo V.Pauliukėno vasara? Ar užteko poilsio?

- Vasara prabėgo darbingai kartu su Lietuvos U-17 rinktine, o poilsio užteko.

- Grįžtant prie Jūsų vasaros – U-17 vaikinų rinktinės, teko pasidarbuoti su labai perspektyviais jaunuoliais: A.Velička, G.Vasiliauskas, L.Uleckas ir kiti. Kokį įspūdį paliko šie vaikinai? Kuriam pranašautumėte šviesiausią ateitį?

- Įspūdį paliko visa komanda. Nesu pranašas ir tikiu bei linkiu šiems vaikinams pasiekti maksimumą jų, kaip krepšininkų, karjeroje.

Skaityti...
hh

- Kokia buvo Manto Valčiukaičio vasara? Ka spėjai nuveikti?

- Mano vasara buvo labai darbinga, intensyvi. Kitaip tariant - be atostogų. Po sezono teko dirbti šiek tiek su krepšinio akademijos „Saulė“ jaunimu, ruošėmės Lietuvos rinktinėms su Tadu Pažėra, Mantvydu Žukausku ir Roku Giedraičiu. Tačiau didžiają vasaros dalį dirbau su Lietuvos U-18 merginų rinktine. Buvo darbinga, bet labai įdomi vasara.

- Vasarą teko nauja patirtis padirbėti su Lietuvos merginų U-18 rinktine. Kaip vertini šią patirtį? Nereikėjo atlaidžiau žiūrėti į moteriškosios lyties atstoves?

- Šią patirtį vertinu labai teigiamai. Kitaip vertinti tu tiesiog negali, nes atstovauji Lietuvai. Tai, pirmiausia, yra didžiulė atsakomybė ir garbė. Darbas su merginomis buvo labai įdomus. Mane nustebino merginų pasišventimas darbui. Malonu buvo tai, kad merginos tikėjo mano darbu ir kantriai, su didžiuliu noru, vykdė treniruočių uždavinius. Išskirtinio atlaidumo nebuvo, visi žinojo dėl ko buvome susirinkę ir dėl ko reikia sunkiai darbuotis.

Skaityti...
hh

Tre Bowman - 196 cm. ūgio universalus žaidėjas, galintis ir pataikyti iš toli, ir prasiveržti. Siūlome trumpą pažintį su naujuoju "Šiaulių" komandos žaidėju, kuris papasakojo apie priežastis, lėmusias komandos pasirinkimą, savo idealą bei ateinančio sezono tikslus.

- Kokie tavo pirmieji įspūdžiai apie Šiaulių miestą?

- Iš pirmo žvilgsnio, Šiauliai tikrai yra labai gražus miestas. Man patinka, kad krepšinio arena yra netoli nuo namų, o žmonės čia yra tikrai draugiški. Taip pat, maistas čia yra labai geras!

- Kaip, prieš prisijungiant prie „Šiaulių“ komandos, praleidai vasaros atostogas?

- Prieš atvykstant į Šiaulius daugiausiai laiko praleidau namuose su šeima. Aš turiu trejų metų dukterį su kuria buvau kiekvieną vasaros dieną, o su ja būti yra labai linksma. Žinoma, skyriau daug laiko individualioms treniruotėms, kiekvieną dieną palaikydamas sportinę formą.

Skaityti...
hh

Netrukus 41-ąjį gimtadienį minėsiantis Mindaugas Žukauskas prieš 20 metų iškovojo pirmąjį ir vienintelį olimpinį medalį savo profesionalo karjeroje. Jau savo antrajame 1995-1996 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone Šiaulių „Šiaulių“ puolėjas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 19 taškų ir atkovodavo 5 kamuolius. Perspektyvų jaunuolį netruko pastebėti ir tuometinis rinktinės treneris Vladas Garastas, kuris ir pakvietė krepšininką į nacionalinę komandą.

„Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas“, - prisimindamas debiutinius metus rinktinėje sako M. Žukauskas.

Rinktinėje krepšininkas iš viso sužaidė 165 rungtynes ir per jas pelnė 900 taškų, o rezultatyviausią mačą klubiniame krepšinyje Mindaugas sužaidė LKL čempionate, kuomet į Kauno „Atleto“ krepšį įmetė net 45 taškus.

Skaityti...
hh

Donatas Sabeckis pasidalino mintimis apie kelią į krepšinį, "Šiaulių" komandą bei tikslus ateinančiame sezone.

- Papasakok, kaip ir kada susipažinai su krepšiniu?

- Penktoje klasėje brolis jau buvo pradėjęs lankyti krepšinio treniruotes, todėl ir pats norėjau sekti jo pėdomis, tad pasirinkau krepšinį vietoje plaukimo treniruočių. Viskas prasidėjo Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje, o po to du metus žaidžiau Lietuvos regionų krepšinio lygoje (RKL) Birštono ,,Jazz-Diremta" komandoje, kurioje buvo sudarytos pačios geriausios sąlygos tobulėti. Su ta pačia komanda metus teko žaisti ir NKL pirmenybėse. Vėliau prisijungti pakvietė Marijampolės „,Sūduva-Mantinga“, kuri nuolatos kelia sau aukščiausius tikslus. Su ja ir triumfavau NKL čempionate.

Skaityti...
hh

Pasibaigus įdomiam ir čempioniškam 2015-2016 m. sezonui pakalbinome ketvirtus metus komandą treniravusį Gediminą Petrauską, kuris papasakojo apie komandos nuveiktus darbus, legionierius bei kitas įdomybes.

- Kaip įvertintumėte visą 2015-16 sezoną? Kas nudžiugino, kas nuvylė?

- Sezonas nebuvo prastas. Visada galima geriau, bet manau, kad į formą įėjome tada kada to labiausiai  reikėjo. Deja, sezono pradžia mums pakiša koją, dėl to niekaip negalime pradėti atkrintamųjų varžybų su namų aikštės pranašumu.  Noriu padėkoti žiūrovams, kuriu sezono gale vis daugiau rinkosi į areną,  rėmėjams, miesto savivaldybei..

Skaityti...
hh

Mike Scott - šio sezono antroje pusėje tapo tvirtu komandos pagrindiniu įžaidėju bei sėkmingai tobulėja toliau. Visada geros nuotaikos nestokojantis žaidėjas duotame interviu pasidalino mintimis apie Šiaulius, pasirinktą marškinėlių numerį, traumas ir kt.

- Pirmoji pažintis su krepšiniu. Kada ir kodėl pradėjai sportuoti? Ar tavo šeimoje dar yra žaidžiančių krepšinį?

- Iš mano šeimos aš esu vienintelis, kuris žaidžia krepšinį. Mano tėtis yra žeidęs amerikietišką futbolą, tačiau tai viskas kas sieja mūsų šeimą su sportu. Aš krepšinį žaisti pradėjau būdamas 6 metų, bandžiau ir kitas sporto šakas, tačiau tik krepšinis buvo tas vienintelis, kuris patiko.

- Kokias studijas pabaigei Idaho universitete?

- Idaho universitete aš studijavau verslą. 

Skaityti...
hh

Siūlome artimiau susipažinti su Karoliu Guščiku bei pažvelgti, kokius skirtumus tarp LKL ir NKL jis įžvelgia, rungtyniaudamas Šiauliuose.

- Kaip atsiradai krepšinyje? Kas buvo Tavo pirmasis treneris?

- Krepšinį pradėjau lankyti gal kokių septynerių metų gimtajame Kelmės mieste. Mano pirmasis treneris buvo Egidijus Vasiliauskas Šiaulių sporto mokykloje, pas kurį pradėjau rimčiau treniruotis. Moksleivių krepšinio lygoje žaidžiau iki 18 metų. Nuo tada ir pasilikau Šiauliuose, vieną sezoną žaidžiau Regionų lygoje „ABRO“ komandoje. O vėliau taip susiklostė, kad padariau pertrauką ir vienerius metus visiškai nežaidžiau krepšinio. Po tos pertraukėlės grįžau į krepšinį, bet jau į Raseinius ir už „Rasų“ komandą žaidžiau tris sezonus.

- Kodėl padarei pertrauką nuo krepšinio?

- Na, buvo šiek tiek problemų, tiek šeimoj, tiek kitur, moksluose. Tuo metu apskritai norėjau „mesti“ krepšinį, bet viskas apsisuko atgal – ir ačiū Dievui!

Skaityti...
hh

"Šiaulių" komandoje šį sezoną debiutuoja fizinio rengimo treneris Mantas Valčiukaitis, kuris mums papasakojo apie savo kelią į "Šiaulių" krepšinio klubą, dziudo bei kurie žaidėjai iš komandos yra fiziškai stipriausi, greičiausi ir šokliausi.

- Esi daug pasiekęs kaip dziudo meistras/treneris. Kaip įvyko, jog persikvalifikavai į fizinio rengimo trenerį krepšinio akademijoje "Saulė", o galiausiai ir "Šiaulių" krepšinio klube?

- Esu dėkingas dziudo sporto šakai ir savo treneriui Rolandui Kazlauskui už ilgus metus praleistus tame sporte. dziudo suformavo mane kaip asmenybę, kaip žmogų, sportininką, suformavo tvirtą charakterį. O, kad iš dziudo perėjau į krepšinį esu dėkingas būtent Stanislovui Norkui ir tuomet „Saulės“ krepšinio akademijai vadovavusiam Donatui Slaninai, kuris manim pasitikėjo, galbūt matė manyje perspektyvas. O atsitiko taip, kad per magistro studijų paskaitas dėstytojas S. Norkus paklausė manęs ar gali mane rekomenduoti „Saulei“ kaip atletinio rengimo trenerį, nes būtent akademija ieškojo šios srities trenerio. Taip ir prasidėjo mano kelias krepšinyje. Praėjus pusmečiui susidomėjimą manimi parodė ir „Šiaulių“ klubas.

Skaityti...
hh

"Šiaulių" komandos legionierius iš JAV David Dudzinski įdomiame interviu pasidalino mintimis apie savo kelią į krepšinį, pomėgius bei gyvenimą ir rungtyniavimą Lietuvoje.

- Kada įvyko tavo pirmoji pažintis su krepšiniu? Gal sportiškumas yra tavo šeimos genuose?

- Aš užaugau žiūrėdamas 1990-ųjų Čikagos “Bulls” ekipos žaidimą, kuriai atstovavo M.Jordan, S.Pippen ir D.Rodman. Mano tėvas žaidė amerikietišką futbolą, o mama buvo plaukikė (abu “Northwestern” universitete), sesuo žaidžia tinklinį “Wichita State”. Esame atletiška šeima, todėl krepšinis pats savaime atėjo į mano gyvenimą.

- Kada supratai, kad krepšinis gali tapti tavo pajamų šaltiniu?

- Studijuodamas antrus metus “Holy Cross” koledže mano treneris užsiminė, kad jeigu taip ir toliau kasmet tobulėsiu, tuomet turėsiu dideles galimybes žaisti profesionaliame lygyje. Ir po mano paskutinių studijų metų aš jau žinojau, kad tai ir noriu daryti ateityje.

Skaityti...
hh

Kviečiame iš arčiau susipažinti su "Šiaulių" komandos įžaidėju P.Dambrausku, kuris interviu metu dalinasi įspūdžiais apie pirmąją pažintį su krepšiniu, Šiaulių miestą bei komandą.

- Kaip ir kada susidomėjai krepšiniu?

- Jei gerai prisimenu, krepšiniu susidomėjau 3-ioje klasėje, kai po pamokų pradėjau žaisti su savo klasiokais mokyklos lauko aikštelėje. Nuo 5-os klasės jau pradėjau lankyti krepšinio treniruotes Šarūno Marčiulionio krepšinio mokykloje, bet po dviejų metų perėjau į Vilniaus krepšinio mokyklą.

- Kas buvo tavo idealas krepšinio aikštelėje ir kodėl?

- Nuo pat mažų dienų mėgau Vilniaus „Lietuvos rytą“. Tad ir mėgstamiausias žaidėjas buvo Arvydas Macijauskas, kuris tuo metu žaidė „Lietuvos ryte“. smiley

Skaityti...
hh

Besibaigiant pirmajam 2015-16 m. sezono mėnesiui pakalbinome "Šiaulių" komandos vyr.trenerį G.Petrauską, kuris pasidalino nuomone apie komandos tobulėjimą, tikslus FIBA Europe turnyre bei legionierius.

- Kokios nuotaikos vyrauja komandoje po ne itin sėkmingos sezono pradžios?

- Na, nuotaikos galėtų būti ir geresnės, bet žiūrime pozityviai, stengiamės gerinti žaidimą ir žiūrime į priekį.

- Kokias komandos stipriąsias puses įžvelgiate komandos žaidime per pirmąjį mėnesį ir ką labiausiai reikėtų tobulinti?

- Pirmiausiai, aiškiai trūksta susižaidimo. Reikia tobulinti viską tiek gynyboje, tiek puolime. Žaidimas gerėja, bet norėtųsi jį gerinti šiek tiek geriau.

Skaityti...
hh

Ilgametis "Šiaulių" komandos žaidėjas, o dabar Utenos "Juventus" klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas sutiko pasidalinti prisiminimais apie "Šiaulių" komandą bei "Juventus" ekipos perspektyvas.

- „Šiaulių“ ekipoje iš viso esate sužaidęs virš 200 oficialių rungtynių. Kokią įsimintiniausią pergalę išskirtumei savo karjeroje? Koks trofėjus, iškovotas su „Šiaulių“ komandą, tau yra pats svarbiausias?

- Pirma bronza, kaip ir pirma meilė, niekada nerūdija. Pirmas mano sezonas Šiauliuose ir iškovojome pirmąją bronzą „Šiaulių“ istorijoje. Gera buvo būti dalimi tos nuoširdžios ir paprastos komandos. Dabar suprantu, kad tada sukūrėme pradžią sekančioms bronzoms ir laimėjimams. Susikūrė nugalėtojų mentalitetas.

Skaityti...
hh

Sigitas Birutis - daugelio vyresnių komandos gerbėjų maloniai prisimenamas, kovingas bei nenuilstantis žaidėjas. Siūlome trumpą interviu su septynis sezonus "Šiaulių" komandoje praleidusiu vidurio puolėju, kuris jau netrukus švęs 50-ies metų jubiliejų.

- „Šiaulių“ klube karjerą pradėjote 1995 m. ir komandoje rungtyniavote 7 sezonus. Kaip susiklostė situacija, kad Jūs tiek laiko praleidote „Šiaulių“ komandoje?

- Jau buvau nelabai jaunas, grįžęs iš užsienio, nebesinorėjo kažkur blaškytis, norėjosi stabilumo ir pastovumo. Taip pat buvo gera komandinė „dvasia“ Šiauliuose.

- Kartu su „Šiaulių“ ekipa 1995 m. debiutavote FIBA Europe taurės turnyruose. Kokie dar yra likę prisiminimai iš rungtynių su Europos komandomis?

- Tai buvo galingos Europos komandos iš Milano, Malagos, kurios vėliau net žaidė Eurolygoje, o žaidėjai, kurie žaidė už tas komandas (G.Fučka, D.Bodiroga) tapo savo nacionalinių rinktinių lyderiais.

Skaityti...
hh

2008-06-03

Gintaras Leonavičius tapo pavyzdžiu visiems LKL aukštaūgiams. Kėdainių „Nevėžio" ekipos 194 cm ūgio atakuojantysis gynėjas reguliariajame sezone blokavo 38 varžovų metimus — vidutiniškai po 2,1 per rungtynes. Artimiausio „stogdengio" — „Šiaulių" vidurio puolėjo 210 cm Sauliaus Kuzminsko vidurkis gerokai prastesnis — 1,5.

— Gintarai, kaip gynėjui pavyko pagal blokuotus kamuolius pralenkti gerokai aukštesnius konkurentus?

— Kolegos sako, kad aš turiu uoslę. Be nuojautos, padėjo ir ilgos rankos. Draugai net juokaudavo, kad turiu ne rankas, o teleskopus. Dar man padėjo ir netikėtumo veiksnys. Varžovai nesitikėdavo, kad aš galiu pasiekti jų metamą kamuolį. Be to, manęs turbūt neįvertindavo, nes dar visai neseniai žaidžiau NKL čempionate. Gal manė, kad aš jiems nepavojingas.

Skaityti...
hh

Prie komandos 2015-16 m. sezono startą pakalbinome "Šiaulių" komandos vyr.trenerį G.Petrauską.

- Kaip prabėgo atostogos? Ar turėjote jų kiek nors?

- Ši vasara man buvo išskirtinė, teko dirbti ir su Lietuvos U-16 rinktine, bet atostogoms laiko buvo. Ir dabar turiu dar kelias dienas, tad atiduodu duoklę artimiesiems.

- Kokios patirties įgijote su Lietuvos U-16 rinktine?

- Tai buvo nauja patirtis su nauja grupe vaikinų. Vien atstovauti Lietuvos vėliavą yra didžiulis iššūkis, spaudimas, bet ir didelė garbė. Bet koks darbas yra nauja patirtis ir išmoksti kažko naujo, pamatai ir savo klaidų, tad šis darbas nebuvo išimtis.

Skaityti...
hh

2000-07-11

Robertas Giedraitis - 29 metų 192 cm ūgio gynėjas. „Šiaulių" senbuvis - šiai komandai, kuri anksčiau vadinosi „Kelininkas", atstovauja nuo 1988 metų. Praėjusį sezoną su „Šiauliais“ iškovojo LKL trečiąją vietą.

- „Šiauliuose" esate jau 12 metų. Niekada nenorėjote keisti komandos?

- Iš pradžių galvojau taip: kitur važiuosiu, kai baigsiu mokslus (R.Giedraitis studijavo Šiaulių pedagoginiame institute, dabar - universitetas. - Red.). Vėliau sulaukiau pasiūlymų grįžti į Kauną, važiuoti j Klaipėdą, bet siūlė vos keliais šimtais litų didesnį atlyginimą nei „Šiauliai". Buvau pritapęs prie komandos ir nusprendžiau, kad man pačiam bus geriau, jei liksiu.

Skaityti...
hh

2000-05-16

Žydrūnas Urbonas — 23 metų 198 cm ūgio „Šiaulių" ekipos puolėjas. 1994 metais tapo Europos jaunių čempionu. 1995-aisiais su Kauno „Lavera" LKL čempionate užėmė trečiąją vietą. Tą patį laimėjimą šiemet pakartojo su „Šiaulių" komanda. Prieš atvykdamas į Šiaulius, dar žaidė Panevėžio ir Šilutės ekipose.

- Žydrūnai, kurioje komandoje - Panevėžio „Lietkabelyje", vėliau pavadintame „Kalnapiliu" (dabar - „Sema"), „Šilutėje" ar „Šiauliuose" labiausiai patiko žaisti?

- Šiauliuose. Ir rezultatai gražūs. „Šiauliai" - šauni komanda, todėl taip toli nuėjome - iki trečiosios vietos šalies čempionate. Ir treneris Antanas Sireika korektiškas - neleidžia įsiliepsnoti pykčiams. Ir atlyginimai nevėluoja.

Skaityti...
hh

2000-05-30

LKL čempionato pabaigtuvių šventėje „Šiaulių" treneris Antanas Sireika nedžiūgavo ir nesidalijo prisiminimais. Pirmą kartą trečiąją LKL vietą iškovojusios komandas treneris apie kažką mąstė sėdėdamas atokiau nuo įsilinksminusių pobūvio dalyvių. „Treneri, jums nelinksma?" Klausimas A.Sireiką užklupo netikėtai: „Smagu, — patikino. — Atrodo, visai neseniai su komanda džiaugiausi trečiąja vieta, o dabar nerimauju: ką reikės daryti, jei „Šiauliai" dalyvaus Suprolygoje".

Skaityti...
hh

Pasibaigus sėkmingam 2014-2015 m. sezonui siūlome "Šiaulių" komandos vyriausiojo trenerio Gedimino Petrausko interviu.

- Kaip vertinate sezoną?

- Sezoną vertinu kaip banguotą, tačiau gal ir neblogą. Tiesa, gaila, kad LKL užėmėme 7-tą vietą ir jau pirmajame etape susitikom su „Lietuvos ryto“ komanda.

Skaityti...
hh

Artėjant LKL "Žvaigždžių dienos" dėjimų konkursui pakalbinome "Šiaulių" komandos dėjimų meistrą Modestą Kumpį. Nors šiais metais jis ir nedalyvaus šiame renginyje, tačiau apie dėjimus į krepšį tikrai turi ką pasakyti.

- Tavo dėjimai ir blokai dažnai papuošia gražiausių epizodų dešimtukus. Kaip išlavinai tokį šuolį? Ar tai Dievo dovana?

- Tai Dievo dovana - nuo mažens buvau šoklus. Aišku dabar stengiuosi dar labiau lavinti šį sugebėjimą.

Skaityti...
hh

Siūlome interviu su Jūsų visų išrinktu geriausiu visų laikų "Šiaulių" klubo snaiperiu - G.Pečiulioniu.

- „Šiaulių“ klube karjerą pradėjote 1995 m. ir komandoje rungtyniavote 6 sezonus. Kaip susiklostė situacija, kad Jūsų krepšininko kelias pasuko į Šiaulius?

- Nebuvo jau kur trauktis. Kaune visi klubai buvo sukomplektavę komandas, o „Neca“ klubas, kuriam aš atstovavau - bankrutavo, todėl ir pasirinkau „Šiaulių“ klubą.

Skaityti...
hh

Sekmadienio vakarui siūlome interviu su komandos treneriu Gediminu Petrausku.

- Kaip Jūs asmeniškai ir komanda paminėjote šventes? Ar daug laisvų dienų nuo treniruočių turėjo žaidėjai?
- Šventinis periodas gavosi pačiu laiku, po kelių pralaimėjimų reikėjo tos pertraukos kažką šiek tiek pakeisti, pagerinti, sustiprinti fizinį pasiruošimą. Žaidėjai gavo kelias dienas pailsėti. Broliai Olanderiai spėjo ir namus (USA) aplankyti. Tikimės, kad visi šie dalykai išeis į naudą.

Skaityti...
hh

Šį gražų vakarą siūlome jums šventinį interviu su komandos kapitonu Vytautu Šulskiu! Ačiū už atsakymus, Vytautai.

- Jei ne krepšinis, Vytautas Šulskis būtų...
- Manau, kad nuo sporto neatitolčiau, gal kokį futbolą žaisčiau.

- Kokių turi prietarų ar ritualų prieš rungtynes?
- Kažkokių ypatingų prietarų neturiu, kaip ir dauguma krepšininkų stengiuosi varžybų dieną neskusti barzdos, nesikirpti nagų.

Skaityti...
hh

Gintaras Leonavičius su Jumis pasidalino mintimis apie jau praėjusį laikotarpį "Šiaulių" komandoje, Šiaulių miestą ir saldžiausią pergalę šiame sezone.

- Kaip vertini komandos pasirodymą Lietuvos krepšinio lygoje per praėjusį laikotarpį? Kokia pergalė buvo saldžiausia, o kuris pralaimėjimas - skaudžiausias?
- Sakyčiau sezono pradžia - permaininga, kolektyvas naujas, todėl kartais žaidimas dar banguoja. Manau viskas ateis su laiku, nes komanda dirba kryptingai ir svarbiausia tiki tuo, ką daro. Pergalės man asmeniškai visos vienodai saldžios, nors smagiausia - prieš Krasnojarsko „Enisej“, o skaudžiausias pralaimėjimas - prieš Alytaus „Dzūkiją“.

Skaityti...
hh

Kartu su Sauliumi Kuzminsku siūlome prisiminti jo penkis sezonus "Šiaulių" klube, brolį Mindaugą ir kitus įdomius dalykus.

- „Šiaulių“ ekipoje debiutavai 2001-02 m. sezone, būdamas 19 metų. Ar pameni pirmąsias savo varžybas ir pirmąjį sezoną? Kaip tuo metu tave priėmė klubo senbuviai?
- Pirmosios varžybos buvo draugiškos rungtynes prieš Rusijos „Samaros“ klubą. Šiauliuose buvau priimtas tikrai labai šiltai „Šiaulių“ komanda visada šiltai priima visus žaidėjus.

Skaityti...
hh

Šio legendinio Šiauliams žaidėjo marškinėliai jau pakabinti arenos palubėse, todėl siūlome išskirtinį interviu su Robertu Giedraičiu - ilgamečiu "Šiaulių" žaidėju ir dabartiniu treneriu.

- Šiauliuose krepšininko karjerą pradėjote „Kelininko“ ekipoje su kuria 1994 m. Lietuvos krepšinio A lygoje po atkaklios kovos nusileidote Vilniaus „LPA“ ir užėmėte antrą vietą, o vėliau patekote ir į Lietuvos krepšinio lygą. Kaip susiklostė situacija, kad Jūsų krepšininko kelias pasuko į Šiaulius?
- 1988 m. atvykau mokytis į Šiaulių pedagoginį institutą. Tuo metu žaidžiau „Kelininko“ ekipoje, o baigus institutą gavau pasiūlymą likti žaisti „Šiaulių“ klube.

Skaityti...
hh

Klubo 20-ies metų jubiliejaus proga siūlome interviu su rezultatyviausiu visų laikų "Šiaulių" klubo krepšininku - Vaidu Pauliukėnu.

- „Šiaulių“ ekipoje debiutavai dar 1999-2000 m. sezone, būdamas 20 metų. Ar pameni pirmąsias savo varžybas ir pirmąjį sezoną? Kaip tuo metu tave priėmė klubo senbuviai?
- Taip, atsimenu. Žaidėme Vilniuje su „Lietuvos rytu“. Žaidžiau berods startiniame penkete, tai laksčiau kaip išprotėjęs - kur reikia ir kur nereikia, „prigrybavau“ normaliai . Tada pirmą kartą pamačiau koks piktas būna direktorius...

Skaityti...
hh

Pakalbinome Vytautą Šulskį prieš 2013/14m ketvirfinalio mačą prieš Neptūną.

- Pavėluotai, bet su pergale BBL čempionate. Kaip atšventėte/pažymėjote šią pergalę su komanda?

- Dėkui labai už sveikinimus! Pergalę šventėme visi kartu su fanais, kurie padarė tikrai nerealų sutikimą P.Višinskio aikštėje iš karto grįžus iš Prienų... 

Skaityti...
hh

Po 2013-14 m. sezono treneris sutiko atsakyti į mūsų klausimus. 

Treneri, tradicinis klausimas: kaip vertinate 2013-14 m. sezoną? Kiek balų duotumėte iš 10-ies?
Sezoną vertinu neblogai, ypač antrąją jo dalį . Laimėtas BBL auksas, o LKF taurėje ir LKL pralaimėjome ketvirtfinalyje. Tikėjomes ir norėjome daugiau, bet pritrūko šiek tiek patirties ir aišku sėkmės...

Skaityti...
hh

"Šiaulių" klubo jubiliejaus proga siūlome paskaityti įdomų interviu su "Šiaulių" komandą daug metų atstovavusiu Arvydu Čepuliu! Dėkojame krepšininkui už nuoširdžius atsakymus.

 

Skaityti...