25 metai. Daug ar mažai? Kaip tik šiandien (2019 m. birželio 22 d.) krepšinio klubui „Šiauliai“ sukanka 25 metai. Per ketvirtį amžiaus „Šiauliai“ sužaidė 1347 oficialias rungtynes, pasiekė 720 pergalių, iškovojo daugybę trofėjų, dalyvavo įvairiuose Lietuvos ir Europos krepšinio turnyruose. Ta proga siūlome prisiminti 25 įsimintiniausias šiauliečių rungtynes, kurias atrinko GeltojaJuoda.lt komanda. Jose dominavo pergalingi metimai, įspūdingos pergalės, dramatiškos kovos, keisti nutikimai bei gausybė stiprių varžovų. Gero skaitymo ir prisiminimų!

1. 1994-10-07 / „Šiauliai“ - Kauno „NECA“ / LKL / 93:75

„Šiauliai“ Lietuvos krepšinio lygoje debiutuoja dviemis pralaimėjimais išvykoje Kauno „Laverai“ ir Vilniaus „Statybai“ (1994 m. spalio 1-2 d.), tačiau, kaip teigė vyr.treneris A.Sireika, panikos nėra. 1994 m. spalio 7 d. įvyko pirmosios oficialios komandos rungtynės sausakimšoje Šiaulių Tauro sporto salėje (dabar (2019 m.) Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salė) bei iškovota pirmoji pergalė užtikrintai nugalint Kauno „NECA“ – 93:75. Daugumai žiūrovų buvo neįprasta matyti komandą juodais/geltonais krepšinio marškinėliais, kadangi LKAL lygoje „Kelininko“ spalvos buvo kitos. Rezultatyviausi: O.Bulancev – 25 tšk., M.Žukauskas – 18 tšk., A.Tamkevičius – 17 tšk.

Skaityti...

Pasitikrinkite savo žinias apie šio sezono komandą. Kiek taškų surinksite? :)

Skaityti...

„Šiauliai“ daugybę metų buvo tarp mažiausią biudžetą turinčių lygos komandų. Tačiau didele širdimi. Saulės miesto ekipa aikštelėje rodydavo pavyzdinį kovingumą, dėl kurio jie iškovojo daugybę įsimintinų pergalių.

Prie tokios komandos sėkmės labiausiai prisidėjo Antanas Sireika, kuris strategu dirbo nuo pirmojo „Šiaulių“ sezono LKL 1994-aisiais. Specialistas pradžioje buvo žaidžiantysis treneris, tačiau vėliau turėjo atsisakyti žaidėjo statuso. To reikalavo tuometinė lyga.

Skaityti...

Krepšininkus sezono metu matome nuolat ir žinome, kad jie ruošiasi rungtynėms, treniruojasi, keliauja iš vienos arenos į kitą, rungtyniauja. Tačiau ar žinome kaip atrodo profesionalus krepšininko vasara? Savo mintimis ir nuotraukomis apie praėjusią vasarą pasidalino „Šiaulių“ komandos gynėjas Donatas Sabeckis, kuris jau daugiau nei savaitę ruošiasi naujam sezonui su naujai sukomplektuota „Šiaulių“ komanda.

Skaityti...

Tarpsezoniu "Šiaulių" komandoje nusimato daug permainų, tad kviečiame jas sekti vienoje vietoje, kurią atnaujinsime gavus oficialių žinių iš klubo.

08.08 Įžaidėjo pozicijoje rungtyniaus legionierius iš JAV T.Myers.

08.05 Komanda sudarė sutartį su patyrusiu puolėju V.Šarakausku.

08.03 Pratęsta sutartis su R.Pipiru.

08.02 Komanda sudarė sutartis su legionieriais iš JAV - N.Zeisloft ir O.Prewitt.

08.01 Kauno "Žalgiris" paskolina L.Birutį.

07.31 Iš Kėdainių "Nevėžio" atvyksta I.Vaitkus.

07.30 Du Raseinių "Rasų" ekipos žaidėjai papildo komandą - Š.Beniušis ir G.Stankevičius.

07.29 "Šiaulių" komandaą papildo NKL čempionas E.Šaulys. Ekipoje lieka Mantvydas Žukauskas.

07.28 A.Ubutis (2016/17 m. - Uenos "Juventus") ir T.Kliučinykas (2016/17 m. - Marijampolės "Sūduva-Mantinga") - pirmieji komandos naujokai

07.10 Sutartį su "Šiaulių" ekipa turi D.Sabeckis ir sugrįžęs treneris A.Sireika.

Skaityti...

Krepšinio pasaulyje šiais laikais ištikimybė vienam klubui yra itin retas reiškinys. Šiaulių „Šiaulių“ gerbėjų puslapis geltonajuoda.lt kviečia artimiau susipažinti su ilgamečiu klubo žaidėju, trenerio asistentu, vadovu, o dabar ir vyriausiuoju treneriu Vaidu Pauliukėnu.

1999 m. prie „Šiaulių“ prisijungęs gynėjas iškart tapo svarbia komandos dalimi ir svariai prisidėjo prie pirmųjų klubo istorijoje iškovotų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalių.

Šiaurės Lietuvos ekipa šią vasarą pirmoji iš visų LKL  komandų pasirašė sutartis su komandos naujokais. V. Pauliukėno ir Roberto Giedraičio vadovaujamoje komandoje ateinantį sezoną žais Donatas Sabeckis, Devin Patterson, Asenso Ampim, komandoje liko Arūnas Sajavičius ir Tadas Pažėra, o kontraktas su Tre Bowman įsigalios po amerikiečio peržiūros.

Skaityti...

„Šiaulių“ klubo istorijoje vyriausieji treneriai suformavo komandos charakterį, palikdavo savitą braižą ir padėjo iškovoti daugybę titulų. Ekipos kovingumo pamatu galime vadinti A.Sireikos krepšinio filosofiją, kurią jis suformavo per pirmuosius aštuonis sezonus, o ją tęsti bandė nemažai Lietuvos krepšinio specialistų. Kaip jiems visiems sekėsi, siūlome prisiminti šiame straipsnyje.

Skaityti...

Tarpsezoniu "Šiaulių" komandoje nusimato daug permainų, tad kviečiame jas sekti vienoje vietoje, kurią atnaujinsime gavus oficialių žinių iš klubo.

09.01 Komandą papildo Kauno "Žalgirio" dublerių žaidėjas Martynas Echodas.

08.23 Snaiperis Darius Gvezdauskas po keturių metų pertraukos grįžta į komandą.

08.01 Tomas Lekūnas - 200 cm ūgio puolėjas, papildantis "Šiaulių" ekipą.

07.30 Komandą papildo vidurio puolėjas iš Nebraskos universiteto (NCAA) - A.J.West.

07.28 Ilagalaikė sutartis pasirašoma su 204 cm ūgio R.Pipiru.

07.14 Vyr.trenerio asistentu pakviestas Robertas Giedraitis.

07.12 Peržiūrai pasikviestas Tre Bowman.

07.11 Puolėjas iš Ganos Asenso Ampim papildė komandą.

07.09 Pirmasis komandos legionierius - įžaidėjas Devin Patterson.

07.07 Vyriausiuoju komandos treneriu paskirtas V.Pauliukėnas.

06.29 D.Sabeckis - pirmasis komandos naujokas, atvykęs iš Marijampolės ekipos (NKL).

06.16 Sutartis su klubu turi T.Pažėra ir A.Sajavičius.

Skaityti...

Kviečiame kartu sekti pasikeitimus komandoje. Nuolat atnaujinsime.

09.08 D.Dudzinski papildė komandą.

08.23 Į peržiūrą pakviestas D.Knight.

08.08 A.Marei papildė komandą.

08.18 K.Guščikas papildė komandą.

08.08 R.Alijevas persikėlė į Uteną.

08.07 R.Gumenyuk papildo komandą vidurio puolėjo pozicijoje

08.03 P.Dambrauskas sustiprina gynėjų poziciją

Skaityti...

Pristatome analizę apie Roko Giedraičio du sezonus "Šiaulių" komandoje, jo pasiekimus, taiklumą, statistinius rodiklius ir perspektyvą.

Pasiekimai. R.Giedraitis LKL varžybose tapo rezultatyviausiu žaidėju (15,21 tšk.) ir vienu jauniausiu (22 metai) žaidėjų pasiekusių šią poziciją. Tai tik antras „Šiaulių“ klubo žaidėjas, tapęs rezultatyviausiu visame turnyre (2013-14 m. sezono lyderis – T.Leslie). Per du sezonus „Šiaulių“ komandoje R.Giedraitis sugebėjo įmesti 188 tritaškius ir turtingoje komandos istorijoje šioje kategorijoje užėmė 8-tą vietą tarp visų komandą atstovavusių žaidėjų...

Skaityti...

Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionų trofėjus lieka Šiauliuose. Itin atkaklia kova ir pratęsimu pažymėtose atsakomosiose finalo rungtynėse „Šiauliai“ namuose 88:80 (18:17, 14:21, 29:19, 13:15, 14:8) palaužė „Ventspils“ krepšininkus. Gedimino Petrausko auklėtiniams pavyko atsirevanšuoti už pirmosiose finalo rungtynėse Latvijoje patirtą pralaimėjimą 68:70 ir antrą sezoną iš eilės iškovoti BBL nugalėtojų titulą. Nors prasidėjus trečiajam kėliniui šiauliečiai dar atsilikinėjo dviženkliu taškų skaičiumi (34:44), spurtas 13:2 leido jiems įsiveržti į priekį – 47:46. Ketvirtajame kėlinyje „Šiaulių“ persvara pasiekė 7 taškų ribą (74:67), tačiau tuomet šeimininkų puolimas sustojo

Skaityti...

Ilgai laukėme tos dienos kai pagaliau Lietuvoje būsime vėl treti. Ir ta diena atėjo – 2015 m. vasario mėn. 22 d. LKF taurėje dėl trečios vietos rezultatu 77:62 nugalėtas Utenos „Juventus“ bei susigrąžinta kas buvo pamiršta jau beveik penkis metus. Paskutiniai bronziniai metai mūsų klubui buvo 2009-2010 m. sezonas kai LKF taurėje nugalėjome Kėdainių „Nevėžį, o LKL – Utenos „Juventus“.

Skaityti...

Po ilgų balsavimų Giedrius Pečiulionis klubo gerbėjų išrinktas geriausiu visų laikų "Šiaulių" komandos snaiperiu! Finale jis užtikrintai (surinko 80% Jūsų balsų) nugalėjo M.Žukauską, o bendrai per tris etapus sulaukė 178 balsų. Siūlome susipažinti su šio snaiperio karjera „Šiaulių“ klube.

1995 m. vasara.

Po sėkmingo pirmojo „Šiaulių“ sezono LKL (užimta 4 vieta) komandos vadovai ieškojo kaip sustiprinti komandą bei rasti žaidėją, kuris turėtų patirties bei galėtų pagerinti puolimą ties tritaškio linija. 1994-95 m. sezone „Šiauliai“ tritaškius metė neįspūdingu taiklumu - 35.86%, o atakuojančių gynėju dažniausiai žaisdavo R.Giedraitis. Pasinaudoję, kad iš bankrutavusios Kauno „NECA“ komandos krepšinio rinkoje atsirado nemažai žaidėjų, į komandą buvo pakviestas 194 cm ūgio Giedrius Pečiulionis.

Skaityti...

Geriausiu 2014 m. gruodžio mėnesio BEKO-LKL krepšininku buvo išrinktas ir „Turkish Airlines MVP“ prizu bus apdovanotas „Šiaulių“ krepšininkas Jonathanas Lee.

Skaityti...