Antanas Udras - 203 cm. ūgio puolėjas, "Šiaulių" komandoje pradėsiantis antrąjį sezoną. Nesenai komandos kapitonu išrinktas Antanas BC "Šiauliai" gerbėjų puslapiui GeltonaJuoda.lt dalinasi mintimis apie savo krepšininko karjerą, pirmąjį bandymą LKL, komandos atmosferą bei lankytinas vietas Šiauliuose.

- Antanai, neseniai prabėgo vasara. Ar spėjai pailsėti nuo krepšinio? Gal gali trumpai pasidalinti, kokia buvo Antano Udro vasara?

- Vasarą spėjau ir pailsėti, ir pasiilgti krepšinio. Pabaigiau studijas Vilniaus kolegijoje, o tada kibau į darbus ruoštis ateinančiam krepšinio sezonui.

- Trumpai papasakok "Šiaulių" gerbėjams apie savo kelią į profesionalų krepšinį. Kada ir kur pradėjai sportuoti?

- Sportuoti pradėjau 1-oje klasėje, Vilniaus krepšinio mokykloje. Kaip krepšininkas užaugau Vilniaus „Perlo“ sistemoje.

- Į LKL esi mėginęs patekti ir kur kas anksčiau su tuometine Prienų komanda, tačiau nesėkmingai. Ar tai buvo dėl tuomet kamavusių traumų ar prisidėjo ir nedėkinga sistema kaip žaidėjui?

- Iš Prienų komandos tuo metu pasitraukiau pats, nes jaučiau, kad nei psichologiškai, nei fiziškai tam lygiui nebuvau pasiruošęs. Tai tapo spyriu pradėti dėti dar didesnes pastangas krepšinio aikštelėje. Nuo to laiko visas vasaras uoliai dirbu.

- Šį tarpsezonį buvo nemažai sudėties pakitimų, kaip komandos naujokams sekasi įsilieti į kolektyvą?

- Šiauliuose yra puiki terpė įsilieti tiek jauniems, tiek naujokams legionieriams, tad čia vyrauja puiki atmosfera.

- Ką tau reiškia kapitono pareigos komandoje? Kokios papildomos užduotys tenka, kaip komandos kapitonui?

- Malonu, kad komanda pasitiki manim ir išrinko kapitonu. Komandos kapitonas yra jungtis tarp trenerių ir žaidėjų.

- Ateinantį sezoną būsi vienas vyriausių žaidėjų "Šiauliuose" (vyresnis tik Akeem Wright). Kaip manai ar dar labiau atjaunėjusiai sudėčiai netrūks veteranų indėlio rūbinėje, patirties ir patarimų?

- Na, aš nesutikčiau, kad esame labai jauna komanda. Esami jauni nebent patirtimi LKL lygoje. Dauguma žaidėjų nėra žaidę jokiose rinktinėse, tad „Šiauliai“ tapo kaip platforma pabandyti įrodyti ar esi vertas žaisti aukštesniame lygyje, čia žaidėjai yra alkani ir pasirengę įrodyti savo vertę.

- Ar komandos viduje aptarėte kokį rezultatą norėtumėte pasiekti šį 2019/20 m. sezoną? Gal turi ir asmeninių ambicijų, siekių ateinančiam sezonui?

Pagrindinė ambicija yra nelikti paskutiniams LKL kaip praėjusį sezoną bei visapusiškai gerinti savo žaidimą.

- Kokius matai privalumus, o gal ir trūkumus, jog vienu metu dažnai yra treniruojamasi kartu su jaunimu bei Joniškio „Delikateso“ krepšininkais?

- Pagrindinis privalumas yra Joniškio „Delikateso“ žaidėjams, kurie pastoviai būna komandos trenerių, vadovų radare. Gerai atrodantis žaidėjas visada sulauks savo šanso pagrindinėje sudėtyje.

- Tikriausiai stebėjai ir kitų LKL klubų vasaros darbus. Kokios LKL pirmenybės bus ateinantį sezoną? Beje, kaip manai koks bus LKL lygis, nemažai komandų daliai gana stipriai atjauninus sudėtis?

- LKL lygis, kaip visada, bus aukštas, o čempionatas nenuspėjamas. Komandų atjaunėjimas yra natūralus procesas - vyresnieji išeina, baigia karjeras, o į jų vietas ateina jauni žmonės.

- Šiauliuose jau esi metus laiko. Kokios yra tavo mėgstamiausios miesto vietos? Bei ką rekomenduotum nuveikti komandos naujokams?

- Jei mane kas nors aplanko, tuomet būtinai nusivežu į kryžių kalną, ten didinga atmosfera. O, jei pavalgyti, tai - Cask, London grill, Gusto picerija, Adiada. smiley

- Rungtynėse žaidi „40“ numeriu pažymėtais marškinėliais. Kodėl būtent esi pasirinkęs tokį numerį?

- Kažkada sporto mokykloje gavau „40“ numerį ir nuo laiko kažkaip jis ir „prilipo“.

- Koks būtų palinkėjimas „Šiaulių“ klubo gerbėjams prieš ateinantį 2019/20 m. sezoną?

- Palaikyti komandą, būti kantriems, o mes pažadame kovoti bei padovanoti gražių epizodų bei pergalių.

Grįžti į visus interviu

Į viršų