Donatas Sabeckis pirmą kartą apie save prabilti plačiąją Lietuvos krepšinio auditoriją privertė praėjusio Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono finalinio ketverto metu. Į čempionato viršūnę Marijampolės „Sudūva-Mantinga“ ekipą atvedęs 23-ejų gynėjas finale darė viską – pelnė taškus, sėkmingai gynėsi nuo Kauno „Žalgiris-2“ lyderių, perėmė ir atkovojo nepaprastai svarbius kamuolius. Finale D. Sabeckis iš viso pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju. Praėjusiame sezone 198 cm ūgio krepšininkas rinkdavo po 13 taškų atkovodavo 4 kamuolius, atlikdavo 4 rezultatyvius perdavimus ir vidutiniškai varžovą per rungtynės „apvogdavo“ po 2 sykius. Per alinantį ir pasiaukojantį darbą savo kelią grindžiantis Donatas sulaukė įvertinimo – juo patikėjo Šiaulių „Šiaulių“ klubas, todėl dabar atletas ruošiasi dar vienam išbandymui – debiutui Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Bendraudamas su „Geltonajuoda.lt“ svetaine D. Sabeckis teigė, kad Saulės miesto klubo vadovai pasiūlė geras sąlygas tobulėti, todėl priimti tokį pasiūlymą jam nebuvo sunku. Komandos naujokas komandos gerbėjams taip pat perdavė žinią, kad ateinantį sezoną daugkartiniai bronzos medalių laimėtojai stengsis savo sirgalius pradžiuginti ne tik bekompromise kova ant parketo, bet ir pergalių kiekiu.

- Papasakok, kaip ir kada susipažinai su krepšiniu?

- Penktoje klasėje brolis jau buvo pradėjęs lankyti krepšinio treniruotes, todėl ir pats norėjau sekti jo pėdomis, tad pasirinkau krepšinį vietoje plaukimo treniruočių. Viskas prasidėjo Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje, o po to du metus žaidžiau Lietuvos regionų krepšinio lygoje (RKL) Birštono ,,Jazz-Diremta" komandoje, kurioje buvo sudarytos pačios geriausios sąlygos tobulėti. Su ta pačia komanda metus teko žaisti ir NKL pirmenybėse. Vėliau prisijungti pakvietė Marijampolės „,Sūduva-Mantinga“, kuri nuolatos kelia sau aukščiausius tikslus. Su ja ir triumfavau NKL čempionate.

– Kokioje pozicijoje pačiam yra priimtiniausia rungtyniauti?

Tiek įžaidėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijos man yra priimtinos. Mėgstu žaisti abejose.

 – Dažnai esi apibūdinamas kaip tikras šio žaidimo maniakas. Tavo širdies draugė Greta Šniokaitė – žinoma Lietuvos krepšininkė.  Gali susidaryti įspūdis, kad D. Sabeckio gyvenimas yra tik oranžinis kamuolys...

 – Taip, tai yra mano gyvenimas. Krepšinio nelaikau darbu. Man tai tiesiog malonumas, kuris padeda tobulėti ir augti kaip asmenybei bei suteikia papildomų galimybių gyvenime.

– Kodėl pasirinkai žaisti būtent „Šiauliuose“?

„Šiaulių“ klubas šiemet renka šiek tiek jaunesnę komandą, kurioje tikiuosi gauti žaidybinio laiko. Taip pat čia dirba geri treneriai, kurie, manau, padės man tobulėti. Be to, BC „Šiauliai“ pasiūlė geras sąlygas ir galimybę dalyvauti „FIBA Europe“ taurės turnyre. 

– Trys žodžiai, kurie tave geriausiai atspindi?

Gynyba, kovingumas ir darbštumas.

–  Praėjusią vasarą dirbai ties metimo technikos tobulinimu ir pasiekei gerų rezultatų. Kokias savybes norėtum patobulinti prieš artėjantį sezoną?

 Labiausiai norėčiau patobulinti fizines savybes bei toliau tobulinti metimo techniką.

–  Ar teko bendrauti su naujuoju komandos strategu Vaidu Pauliukėnu ir aptarti savo vaidmenį komandoje?

Ne, dar neteko. Tačiau apie trenerį teko girdėti daug gerų žodžių. Tikiu, jog gausiu galimybių parodyti save, o vaidmuo priklausys nuo mano žaidimo.

– Žengi į aukščiausią Lietuvos krepšinio divizioną. Ko tikiesi iš ateinančio sezono?

Bandysiu parodyti viską, ką galiu. Manau, laukia sunkus sezonas, bet rungtyniaujant su gerais žaidėjais ir pats greičiau tobulėji, todėl tikiuosi savo arsenalą papildyti naujais ginklais.

– Kokią žinutę norėtum perduoti komandos sirgaliams?

„Šiaulių“ komanda visuomet garsėjo savo sirgaliais. Tikiuosi, šiemet pavyks juos pradžiuginti pergalėmis ir kova aikštėje.

Grįžti į visus interviu

Į viršų