Treneri, tradicinis klausimas: kaip vertinate 2013-14 m. sezoną? Kiek balų duotumėte iš 10-ies?
Sezoną vertinu neblogai, ypač antrąją jo dalį . Laimėtas BBL auksas, o LKF taurėje ir LKL pralaimėjome ketvirtfinalyje. Tikėjomes ir norėjome daugiau, bet pritrūko šiek tiek patirties ir aišku sėkmės 

O kaip sezoną įvertino komandos vadovai, rėmėjai? Ar liko patenkinti šio sezono rezultatais, Jūsų darbu?
Čia jau reikia jų klausti, bet manau, kad vertinimas būtų panašus. Rezultatai neblogi, bet, visi manom, kad galėjo būti ir geresni.

"Šiaulių" komandos žaidimas 2013-14 m. sezone žymiai pagerėjo po Naujųjų metų. Kokios pagrindinės priežastys lėmė tokį pagerėjusį ir efektingą žaidimą?
Priežastys manau yra labai aiškios. Visų pirma - komanda antroje pusėje susižaidė ir pradėjo žaisti tokį krepšinį, koki gali. Ir aišku pasistiprinimas T.Leslie, D.McClure, A.Labucku, B.Osby daug davė mūsų komandai. Visi šitie žmonės jau yra pakankamai patyrę, todėl labai greitai „įsipaišė“ į komandą.

Kokios priežastys lėmė tokius skirtingus "Šiaulių" komandos rezultatus su Klaipėdos "Neptūnu" viso 2013-14 m. sezono metu? (Pergalės 13, 11 ir 29 tšk. skirtumu, tačiau pralaimėjimai 22, 27, 3 ir 1 tšk. skirtmu)?
Sunku vienu sakiniu apibūdinti tą skirtumą, nes kiekvienos rungtynės buvo vis kitokios. Rungtynėse Klaipėdoje (LKF) manau aš padariau didelę klaidą, naudodamas visus didelius žmones per 2 kėlinius. Tai išmušė komandą iš vėžių. Kitas dalykas yra tai, kad Klaipėda tikrai gerai žaidžia namuose ir, neturint aikštės pranašumo, mums buvo sunku juos nugalėti serijoje. Namuose visas rungtynes laimėjome, o Klaipėdoje nepavyko nugalėti.

Šiemet komanda neturėjo tikro PF (sunkaus krašto), kaip pvz. praeitais metais buvo A.Kieža. Ar galima teigti, kad Jums labiau patinka žaisti mažu penketu, kai PF pozicijoje žaidžia žemesnis žaidėjas (lengvasis kraštas)?
Mes neatsitiktiniai tokio tipo žaidėjus rinkomes, nes mūsų tikslas buvo greitas krepšinis ir ta žemesnė sudėtis mums duodavo naudos puolime. O, be to, buvome viena pirmaujančių komandų pagal atkovotus kamuolius, tad nemanau, kad mums pritrūko ūgio.

Kaip apibūdintumėte 2013-14 m. sezoną "Šiaulių" klube? Ką naudingo, kaip treneris, pasisėmėte per tuos metus?
Sezonas buvo keistas ir pakankamai sunkus. Po 3 pralaimėjimų Alytuje pagalvoji ar teisinga linkme eini ir ar nereikia visko statyti iš naujo. Bet, laikui begant, radom savo žaidimą ir formą. Man pačiam asmeniškai sezonas davė dar daugiau patirties, kurios niekada nebus per daug. Buvo skambių ir gražių pergalių bei skaudžiu nesėkmių.

Labiausiai gerbėjus domina kitų metų sudėtis. Sutarti su V.Šulskiu pratęsta neseniai, J.Jucikas tai padarė sezono metu. Kokie dar žaidėjai turi galiojančius kontraktus?
Kontraktus turi J.Jucikas, M.Kumpys, V.Šulskis, I.Ramašauskas ir R.Giedraitis.

D.Needham, Ch.Cooper, R.Giedraitis, M.Kumpys praėjusį sezoną pasirašė kontraktus 1+1 (Kumpys 1+1+1). Ar tai reiškia, kad Šiauliai turi pirmenybę siūlyti kontraktą žaidėjui prieš kitas komandas? Ką reiškia 1+1 kontraktas šiais laikais?
Sutartis 1+1 yra susitarimas tarp žaidėjo ir klubo, kad iki tam tikros dienos turi viena arba kita pusė apsispręsti ir duoti atsakymą. Žaidėjas pasako ar lieka už numatytą sumą ar ne. Lygiai taip pat vadinamas pliusas gali būti klubo kai klubas apsisprendžia ar pasilieka žaidėją, ar ne.Dauguma legionierių turi pliusus, bet, kaip rodo patirtis, po gero sezono juos netenkina pliuso variantas ir jie ieško geresnių, didesnių atlyginimų kitose komandose.

Kokią "Šiaulių" komandą įsivaizduojate 2014-15 m. sezone? Kiek užsieniečių planuojate turėti 2014-15 m.?
Mūsų tikslas pirmiausiai yra išlaikyti kuo daugiau šio sezono krepšininkų, bet pažiūrėkite realiai - žaidėjai iš „Šiaulių“ klubo retai kada važiuoja į siplnesnius klubus, o jeigu ir važiuoja, tai bent finansiškai jiems ten naudingiau. Prieš metus norėjome išlaikyti A.Kiežą, R.Alijevą, L.Samėną, bet jie gavo geresnius pasiūlymus, todel šiemet stengiamės būti greitesni ir išlaikyti kuo daugiau zaidėjų. Legionierių tikrai bus, o jų skaičiaus iš anksto nebūname nustatę. Žiūrime į trūkstamas pozicijas kurose negauname lietuvių. Visi žinote apie mokesčius ir žaidėjų kainas, todel nereikia papildomai aiškinti kodėl „Šiauliu“ klube būna legionierių.

Ar trenerių štabas išliks nepakitęs kitą sezoną?
Apie trenerių štabą, su kuriuo šiemet tikrai buvo smagu dirbti, dar pasakyti nieko negaliu. Bendro darbo buvo daug idėta ir ,tikiuosi, kad liksim toks pat trenerių štabas kaip ir šiemet.

Kaip pasiskirstote darbais su kitais treneriais? Kiekvienas už ką nors atsakingas?
Taip, darbus pasiskirsteme sezono pradžioje ir visi buvome už kažką atsakingi.

Kada pradėsite ruošis kitam sezonui? Kada planuojate susirinkti? Ar dar per anksti apie tai kalbėti?
Dar tikrai anksti apie tai šnekėti, nes nežinome net kada prasidės čempionatas ir turnyrai.

2 ar 4 ratai turėtų būti žaidžiami kitais metais LKL?
Norėtųsi, kad 4 ratus žaistų visos komandos.

Jei reikėtų pasirinkti vieną tarptautinį krepšinio turnyrą, kuriame galėtų rungtyniauti "Šiauliai" 2014-15 m., kurį pasirinktumėte: BBL, VTB ar Eurocup?
Mano asmeneninė nuomonė būtų Eurocup.

Kaip leidžiate atostogas po sunkaus 2013-14 m. sezono? Planuojate keliauti kur nors?
Tų tokių tikrųjų atostogų nelabai ir būna, nes jau dabar ieškome žaidėjų kitiems metams, kalbamės su agentais ir t.t. Planuoju savaitei išskristi pailsėti, o daugiau nelabai ir laiko bus .

Žaidėjai tarpsezoniu sportuoja individualiai. O kaip treneriai leidžia šį laiką? Dalyvaujate seminaruose, kursuose, tobulinate taktines žinias?
Aš dalyvausiu Donato Motiejūno stovykloje kur bus trenerių iš viso pasaulio, todėl naudos tikrai ten daug Taip pat, jeigu nesikerta su pasiruošimu, tai dalyvauju trenerių ir teisėjų seminare.

Kaip vertinate „Šiaulių“ komandos palaikymą? Ar ne per mažai gerbėjų susirenka į varžybas?
Džiaugiuosi dėl kiekvieno fano, kuris ateina į rungtynes. Aišku jų galėtų būti daugiau, bet yra kaip yra. Gal gerindami žaidimą prikviesim daugiau jų į areną. Naudodamasis proga noriu padėkoti fanams už palaikymą ir pasakysiu turbūt visos komandos vardu – tai, ką jūs padarete Prienuose (BBL finale) ir Klaipėdoje (paskutinėse rungtynėse), manau visi atsiminsime ilgam. Ačiū.

Kaip leidžiate laisvalaikį? Ar daug jo lieka?
Laisvo laiko tikrai nedaug. Dėkoju treneriams V.Pauliukėnui ir R.Giedaiciui, kurie mane pakvietė žaisti tenisą, tad, turėdami šiek tiek laisvo laiko, pažaisdavome, bet, kaip minėjau, trenerio darbas yra toks specifinis, kad net nieko neveikiant tu galvoji apie krepšinį.

Šią vasarą krepšinio klubui "Šiauliai" sukanka 20 metų. Kokie Jūsų prisiminimai apie šį klubą iš vaikystės, jaunystės? O gal nieko nežinojote apie komandą, kol į ją neatvykote?
Aš vaikystėje buvau didelis Kauno „Atleto“ fanas, todėl važiuodavau į visas keliones su komanda, ne išimtis ir Šiauliai. „Tauro“ salės atmosfera buvo viena geriausių Lietuvoje, todėl apie klubą, trenerius, žaidejus žinau tikrai daug ir man garbė stovėti prie „Šiaulių“ komandos vairo.

Kaip vienu sakiniu apibūdintumėte "Šiaulių" krepšinio komandą šiandien?
Komanda, kuri nori susigrąžinti užleistas pozicijas.

Didžiausia Jūsų, kaip trenerio, svajonė?
Svajonės svajonėm... Norėčiau per darbą pasiekti aukščiausią lygį, o pasvajoti galima apie kitus dalykus. Darbe reikia dirbti, kad pasiekti tikslus.

Tikriausiai dažnai Jums užduodamas klausimas apie Jūsų, kaip trenerio, amžių. Kaip Jūs pats jaučiatės, kad visada būnate daug jaunesnis už trenerius kolegas, net gi už dauguma žaidėjų? Nejaučiate nepagarbos, pašaipų?
Aš nebekreipiu į tai dėmėsio, dėl to man kažkokių nepatogumų nebūna ir tikiuosi kitiems taip pat. Nepasensiu iki reikiamo amžiaus per naktį.

Ar turite savo trenerio idealą arba pavyzdį į kurį lygiuojatės? Jei taip - kas jis?
Vieno idealo neturiu, bet, jeigu reikėtų įvardinti, tai būtų Lietuvos treneriai - A.Sireika, J.Kazlauskas, R.Kurtinaitis, K.Kemzūra.

Ar norėtumėte kada nors treniruoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę?
Bet kurios šalies rinktinę treniruoti būtų šaunu, o savo šalies – nuostabu. Manau visi apie tokį darbą pagalvoja ir tokio nori.

Kokius didžiausią įspūdį palikusius žaidėjus per Jūsų visą trenerio karjerą išskirtumėte ir kodėl?
Evaldas Jocys - man buvo 24 metai kai treniravau Palangos komandą, o Evaldas buvo turbūt 10 metų vyresnis, tdėl davė daug patarimų man. Rolandas Alijevas – ne paslaptis, kad jis mano geriausias draugas nuo vaikystės, todėl buvo labai sunku treniruoti draugą. O, jeigu kalbėti apie krepšinio elementus, tai Travis Leslie padarė didžiausią ispūdį.

Kokia įsimintiniausią pergalę išskirtumėte savo karjeroje?
Manau BBL auksas, taip pat pergalės prieš „Žalgirį“ ir „Lietuvos rytą“ šiemet buvo tikrai džiugios.

Treniruojant "Palangos" krepšininkus susidūrėte su žaidėjų lažybomis dėl rungtynių baigties. Koks Jūsų požiūris į krepšinio žaidėjų statymus iš pinigų už ar prieš savo komandas? Ar, stebint kai kurias varžybas 2013-14 m. sezone, nekilo įtarimų dėl vienaip ar kitaip paveiktų varžybų baigties?
Aš manau, kad šia tema jau daug išsakyta yra. Tikrai nesuprantu ir nepalaikau statymų už save. Tai yra tamsioji sporto pusė. Jeigu atvirai, man nekilo jokių įtarimų šį sezoną.

Ar sekate kitų krepšinio lygų rezultatus? Gal turite mėgstamą užsienio komandą?
Seku praktiškai visus Europos šalių čempionatus, žiuriu kaip sekasi buvusiems auklėtiniam, džiaugiuosi kiekviena jų pergale ir geru žaidimu, tad turbut kiekvienoje Europos vslstybėje turiu kokį nors favoritą. Šiek tiek mažiau žiuriu NBA.

Kas laimės NBA čempionų žiedus? Heat ar Spurs? Ką palaikysite?
Aš palaikysiu Miami „Heat“, todėl tikiuosi jie ir laimės.

Ar domitės futbolu? Ar stebėsite pasaulio futbolo čempionatą? Ką palaikysite?
Futbolas tikrai patinka ir, atvirai sakant, kartais gero lygio futbolą būna smagiau pamatyti negu krepšinio varžybas, nes krepšinio tikrai per dieną daug pražiurima. Esu užkietėjęs „Manchester United“ ir Anglijos rinktinės fanas, tad Brazilijoje palaikysiu Anglijos rinktinę.

Ir pabaigai klausimas, ko „Šiaulių“ komandos gerbėjai gali tikėtis kitą sezoną?
Žadėti niekada nieko nežadame, tik galime pasistengti ir atiduoti visas jėgas aikštelėje, džiuginti gražiu žaidimu, stengsimės neišleisti 6 žaidejų. O aš taip pat norėčiau paprašyti mus palaikyti ir ypač tada kai mums nesiseka. 

Geros vasaros, gerų atostogų ir susitiksime arenoje.

Grįžti į visus interviu

Į viršų