- Kaip Jūs asmeniškai ir komanda paminėjote šventes? Ar daug laisvų dienų nuo treniruočių turėjo žaidėjai?
- Šventinis periodas gavosi pačiu laiku, po kelių pralaimėjimų reikėjo tos pertraukos kažką šiek tiek pakeisti, pagerinti, sustiprinti fizinį pasiruošimą. Žaidėjai gavo kelias dienas pailsėti. Broliai Olanderiai spėjo ir namus (USA) aplankyti. Tikimės, kad visi šie dalykai išeis į naudą.

- Kaip vertinate prabėgusius 3 sezono mėnesius?
- Vertinti reikia po sezono, bet buvo atskirų etapų - ir geresnių, ir blogesnių. Blogiausia yra tai, kad banguojame kaip komanda, reikia atrasti komandinį stabilumą.

- Pirmoje sezono dalyje nemažai varžybų pralaimėjote po pratesimo ar labai atkaklios kovos. Kaip manote, kas lėmė tokias pabaigas? Atsitiktinumai, sėkmė ar meistriškumas?
- Susideda viskas: mano ir žaidėjų sprendimai, sėkmė, disciplina, bet reikia žiūrėti ne paskutinę minutę, o visas rungtynes, nes jų metu iš smulkmenų susideda rezultatas rungtynių gale.

- Po itin nesėkmingai pasibaigusių rungtynių su Usako "Sportif" komanda atrodo palūžo ir tai stipriai atsispindėjo sekančiose trijose varžybose su "Nevėžiu", "Lietkabeliu" ir "Dzūkija". Kaip manote, ar greitai pasimirš tos nelemtos rungtynės? Gal jau ir treniruotėse matosi, kad žaidėjai atsigauna?
- Nori to ar ne, tokios rungtynės išlieka ilgam, bet manau, kad mes nesidairysime atgal, pasidarom išvadas ir keliaujam toliau. Negali vienos rungtynės sugadinti likusio sezono. Darbas ir nuotaika rodo, kad žaidėjai pasiruošę tolimesnėm kovom.

- Kaip apibendrintumėte pasirodymą FIBA Europe iššūkio taurėje, kur teko rungtyniauti su daug turtingesniais klubais, o iškovotos 3 pergalės?
- Manau, kad prieš turnyrą niekas nesitikėjo, kad taip pasirodysime. Mes patys šiek tiek prisibijom varžovų, bet pasirodymas buvo neblogas, Aišku, labai apmaudu, kad taip šalia buvo ir kitas etapas.

- Šiuo metu LKL'e komanda yra 6 vietoje (9/9). Ko trūksta, kad būtų aukščiau? Kokie tikslai keliami LKL'e?
- Kaip ir jūs minėjote, pralaimėjome daug rungtynių pabaigoje, pralaimėjome 3 pratęsimus, todėl reikia taisyti detales. Ir aišku šiek tiek sėkmės nepamaišytų. O tikslai kaip visada - dėti pastangas laimėti kiekvienas rungtynes.

- Ar jau žinote, kada pradėsite kovas BBL čempionate? Kokie tikslai šiame turnyre?
- Greitu metu sužinosime tvarkaraštį, bet pradėsim neužilgo. Tikslai ten tikrai negali būti mažesni negu apginti tai kas iškovota pernai. Bus nepaprastai sunku, bet kitokio požiūrio negalime sau leisti.

- Didžioji dalis LKL komandų stengiasi pasipildyti žaidėjais, sustiprinti komandą. Ar komanda turi resursų pasipildyti vienu ar kitu žaidėju? Jei taip, tai kokios pozicijos ir kokio stiliaus žaidėjo norėtumėte?
- Šiaulių klubas, kaip daug kartu esam minėję, gyvena pagal kišenę. Mes stebime rinką, dairomės žaidėjų, bet pozicijos nenorėčiau įvardinti. Kažkokių pakeitimų komandoje bus, tiesiog nenorime daryti skubotų sprendimų ir bendrom jėgom bandom rasti geriausius variantus visiems.

- Kaip vertinate legionierių žaidimą? Ar esate patenkintas jų žaidimu?
- Niekada nemėgstu skirstyti žaidėjų į spalvą ar tautybę. Iš visų norime gero žaidimo ir kovojimo. Na, bet, jeigu kalbant apie juos, tai manau, kad jų forma, kaip ir visos komandos, banguoja, Tiek Ryan, tiek Jonathan turi tai geresnių, tai blogesnių rungtynių, o Tyler reikia laiko priprasti prie Europinio krepšinio. Jam sunkiausiai sekasi šiemet.

- Ar neplanuojate skolinti mažai žaidžiančio A.Sajavičiaus kitai komandai, kur jis galėtų rungtyniauti daugiau?
- Neatmetame šito varianto .

- Pasirodė naujienų, kad Rokas kitą sezoną atstovaus Lietuvos Ryto komandai. Kaip manote ar Rokas jau išaugo/išaugs Šiaulių marškinėlius ir yra pasirengęs žengti į kitą lygį?
- Rokas antrus metus žaidžia Šiauliuose ir yra vienas iš lyderių. Svarbiausia, kad kur bepasisuktų jo karjera, kad jis gautų žaisti. Tobulėjimui nėra ribų.

- Kuris iš žaidėjų nuo sezono pradžios Jums atrodo padaręs didžiausią pažangą ir kodėl?
- Kadangi komanda banguoja, tai ir atskirų žaidėjų žaidimas banguoja. Labai gerą sezono pradžią turėjo J.Jucikas. Jį šiek tiek pristabdė keletas traumelių. O daugiau visi žaidėjai stengiasi tobulėti, rodo norą ir manau, kad ne vienas jų dar maloniai nustebins visus.

Naudodamasis proga noriu pakviesti visus miestiečius ir svečius palaikyti Šiaulių komandą arenoje. Ir ačiū tiems kurie palaiko!

Dėkojame treneriui už atsakymus ir linkime sėkmės antroje sezono dalyje.

 

Grįžti į visus interviu

Į viršų