- Kaip įvertintumėte visą 2015-16 sezoną? Kas nudžiugino, kas nuvylė?

- Sezonas nebuvo prastas. Visada galima geriau, bet manau, kad į formą įėjome tada kada to labiausiai reikėjo. Deja, sezono pradžia mums pakiša koją, dėl to niekaip negalime pradėti atkrintamųjų varžybų su namų aikštės pranašumu.  Noriu padėkoti žiūrovams, kuriu sezono gale vis daugiau rinkosi į areną,  rėmėjams, miesto savivaldybei..

- Ko pritrūko, kad patektumėme tarp 4 stipriausių LKL komandų?

- Vienareikšmiškai, pritrūko patirties. Čia nėra kažkoks pasiteisinimas, bet mes buvome jauniausia komanda ir tikrai negalime lyginti mūsų žaidėjų patirties su D.Ewing, M.Mažeika, M.Girdžiunu ir kt. Pas mus vienintelis Gintaras Leonavičius  buvo virs 30 metų amžiaus, o visi kiti - jaunesni, tad manau, kad tai ir buvo pralaimėjimo priežastis. Didžiausi sveikinimai vyrams dar kartą, nes tikrai neatrodėme pasimetę, išsigandę. Žaidėme taip, kaip galime ir tikrai nedaug pritrūko.

- Kokie žaidėjai, Jūsų nuomone, sezono eigoje padarė didžiausią pažangą?

- Visa komanda darė pažangą kartu, bet manau, kad Karolis Guščikas sezono gale atsiskleidė. Noriu palinkėti jam ir kitiems nesustoti dirbti, pasitikėti savimi ir dar labiau tobulėti.

- Kokias perspektyvas įžvelgiate jauniausiam "Šiaulių" komandos nariui - Tadui Pažėrai?

- Tadui reikia dar daug dirbti. Gaila, kad mes jį retai matėme savo komandoje, nes prioritetas buvo „Saulės akademija“, o paskutinį mėnesį ir Lietuvos U18 rinktinė. Jeigu išlaikys darbo etiką, pastangas, tuomet jo laukia nebloga ateitis, bet viskas per juoda darbą. Kitaip nieko nebus!

- "Šiaulių" komandą po šio sezono tikriausiai paliks visi legionieriai. Kurį legionierių išskirtumėte kaip turintį didžiausią potencialą ir šviesiausią ateitį?

- Manau mūsų visi legionieriai buvo tikrai neblogi šiais metais ir tai rodo gerą mūsų vadybos darbą. Nenoriu aš atvirauti, bet pasakysiu tiek , kad mūsų varžovų ketvirtfinalyje vienas legionierius kainuoja beveik tiek pat kiek mūsų visi legionieriai kartu sudėjus. Pagal kainos ir kokybės santykį visi tikrai atrodė gerai, bet išskirti galima butu A.Marei ir D.Dudzinski. Manau, kad jie tikrai kils į aukštesnį lygį.

- Rokas Giedraitis neabejotinai viena ryškiausių figūrų "Šiaulių" komandoje per paskutinius kelis metus. Kokios šio žaidėjo perspektyvos? Lietuvos rinktinės žaidėjas?

- Rokas yra pats savo likimo kalvis. Kiek dirbs, kiek tobulės - tiek ir turės. Jo galimybes - beribės.

- Kaip vertinate Manto Valčiukaičio debiutą fizinio rengimo trenerio pareigose? Kokius pokyčius fiziniame žaidėjų paruošime pastebėjote prie komandos prisijungus jam?

- Esu jau ne kartą minėjęs, kad mūsų fizinio rengimo trenerio darbas buvos didelis veiksnys to, kad mes į sezono galą rodėme gerą žaidimą. Jeigu atvirai, visas mūsų kolektyvas sutaria gerai ir visi yra tikri savo srities profesionalai. Tiek Eduardas Liutkus žino ir išmano medicininę virtuvę, Vaidas Pauliukenas - tiek varžovų analizėje, tiek kasdieniniame darbo procese buvo visada profesionalus.

- Kokie žaidėjai turi galiojančius kontraktus kitam sezonui?

- Mano žinioje tokių kol kas nėra.

- "Šiaulių" komandoje praleidote jau ketvirtą sezoną. Kuo ši komanda buvo kitokia lyginant su praėjusiais trimis sezonais?

- Ši komanda buvo išskirtinai kovinga, draugiška, turėjo mažiausiai patirties, bet geriausią darbo etiką.

- Kaip Jūs, kaip treneris, pasikeitėte per keturis metus praleistus Šiauliuose?

- Čia ne man vertinti. Manau, kad žmonės iš šono gali vertinti. Aš stengiuosi, dirbu, ne viskas pavyksta,  bet bandome žiūrėti į priekį.

- Šį sezoną "Šiaulių" komanda kaip niekada anksčiau daug dalyvavo įvairiuose renginiuose, akcijose, susitiko su vaikais. Ar socialinis aktyvumas labai svarbus sporto komandai? Kokią naudą komandai įžvelgiate dalyvaujant juose?

- Taip, tai yra mūsų vadybos darbas. Suorganizuota daug renginių ir mes mielai juos lankome, o nauda dažniausiai būna abipusė.

- Kada apsispręsite dėl savo ateities? Ar liksite "Šiauliuose"?

- Dabar tikrai neatsakysiu į šį klausimą, dar per anksti.

- Kokie planai vasarai? Kada su U17 rinktine pradėsite darbą?

- Gegužės 15 d. pradedame pirmąją U17 stovyklą, tai planai labai paprasti - kelias dienas pailsėti ir nuo 15-os dienos darbuotis su rinktine.

- Ko palinkėtumėte "Šiaulių" komandai ir jos gerbėjams vasarai?

- Palinkėsiu klubui nesustoti tobulėti, toliau žingsnis po žingsnio eiti į priekį, nudirbti gerą darbą, bandyti išlaikyti kuo daugiau žaidėjų :) Gerbėjams - pailsėti ir kitais metai dar labiau palaikyti Šiaulių miesto komandą.  BC Šiauliai Fan page noriu palinkėti, kad ir toliau rašytų puikius straipsnius, dalintųsi informacija apie „Šiaulių“ klubą ir kūrybinės sėkmės!!!

Grįžti į visus interviu

Į viršų