- Kaip vertini komandos pasirodymą Lietuvos krepšinio lygoje per praėjusį laikotarpį? Kokia pergalė buvo saldžiausia, o kuris pralaimėjimas - skaudžiausias?
- Sakyčiau sezono pradžia - permaininga, kolektyvas naujas, todėl kartais žaidimas dar banguoja. Manau viskas ateis su laiku, nes komanda dirba kryptingai ir svarbiausia tiki tuo, ką daro. Pergalės man asmeniškai visos vienodai saldžios, nors smagiausia - prieš Krasnojarsko „Enisej“, o skaudžiausias pralaimėjimas - prieš Alytaus „Dzūkiją“.

- Kaip pats pritapai prie komandos ir Šiaulių miesto?
- Komandoje visi vyrukai draugiški, todėl pritapau lengvai. Turime gera kapitoną (red. - V.Šulskis), nėra trinties tarp lietuvių ir legionierių, rūbinėje atmosfera labai gera. O Šiauliai tai mane maloniai nustebino. Kur kas gyvesnis miestas nei tikėjausi: gyvenu centre, matau daug jaunų žmonių, yra gerų vietų, kur skaniai galima pavalgyti, nueiti į kiną. Trumpai tariant, miestas turi viską, ko reikia pilnavertiškam gyvenimui man ir mano šeimai.

- Komanda dažnai žaidžia itin rezultatyviai, tačiau praleidžia ir daug taškų. Kokios priežastys tai lemia?
- Džiugu, kad komanda pelno daug taškų, treneris akcentuoja žaisti greitai ir agresyviai, o su gynyba yra problemų, nes, kaip ir minėjau, žaidėjams reikia laiko perprasti ko reikalauja treneris gynybos schemose, kada turi ateiti pagalba, kada susikeisti dengiamaisiais ir t.t. Kol kas tai nevyksta automatiškai, bet manau, kad su laiku viskas ateis. Gerinti gynybą vienas prieš vieną irgi reikia. Savo bėdas žinom ir kasdien dirbam per treniruotes.

- "Šiauliai" šį sezoną grįžo rungtyniauti į FIBA Europos turnyrus ir jau pasiekėte pergales prieš "Enisej" ir „Tsmoki“. Kokius tikslus sau esate užsibrėžę šiame turnyre?
- Pergale buvo saldi, ypač prieš tokią ekipą su tokiu biudžetu (red. – neoficialiai skelbiamas „Enisej“ biudžetas yra virš 6 mln. dolerių). Buvome labai gerai pasiruošę varžyboms, turėjom nemažai laiko tam. Treneriai išanalizavo jų žaidimą, derinius, fortūna šį kartą irgi buvo mūsų pusėje. Apie tikslus nekalbėjome, bet visi nori žengti kuo toliau. Į kitą etapą patekti būtų puiku, o po to - kaip Dievas duos.

- Su "Šiaulių" komanda sudarei dviejų metų sutartį. Kas lėmė tokį pasirinkimą ir būtent "Šiaulių" ekipą?
- „Šiauliai“ garsėja kaip patikima komanda, turi gera vardą. Po praeito sezono maniau, kad tikrai neliksiu Lietuvoje, bet sulaukus „Šiaulių“ pasiūlymo - apsigalvojau. Gimus vaikeliui pasirinkti „Šiaulių“ klubą buvo teisingiausias sprendimas mano šeimai.

- Prieš "Šiaulių" ekipą per savo karjerą esi rungtyniavęs tikrai ne vieną kartą. Kokie atsiminimai apie žaidimą prieš "Šiaulių" komandą?
- „Šiaulių“ ekipa visada buvo solidi, neprisimenu nei vienų varžybų, kada lengvai teko laimėti. Klubas turi gerą reputaciją, o būnant čia reikia tokią ir išlaikyti.

- Ar anksčiau esi dirbęs kartu su treneriu G.Petrausku ar dabartiniais "Šiaulių" žaidėjais?
- Su treneriu G.Petrausku anksčiau nėra tekę dirbti, o iš žaidėjų esu žaidęs tik su Karoliu Babkausku.

- Kokie atsiminimai liko iš praeito, tiek psichologiškai sudėtingo, tiek fiziškai sunkaus sezono Kėdainių "Nevėžyje"?
- Sezonas buvo iš tiesų sunkus, bet pradžia buvo daug žadanti. Buvo skaudu kai vienas po kito paliko geri žaidėjai. Džiugu, kad klubas su manimi atsiskaitė. Asmeniškai man sezonas buvo gan neblogas.

- Koks tavo įsimintiniausias žaidybinis epizodas ir pergalė per karjerą?
- Keletą kartų yra tekę įkrauti kamuolį per varžovų aukštaūgius su pražanga. Tikiuosi tai pavyks parodyti kažkada Šiauliuose . Pergalės vienos negaliu išskirti - buvo smagu tapti NKL čempionu, BBL iššūkio taurės čempionu, Europos studentų čempionu, paskutiniu metu išskirčiau pergalę prieš „Enisej“.

- Esi rungtyniavęs ir užsienio, ir Lietuvos komandose. Kurį sezoną ir kokioje komandoje asmeniškai išskirtum sėkmingiausią?
- Sėkmingiausias sezonas buvo Ispanijoje – „Lobe Huesca“ ekipoje. Komanda buvo laiminti ir asmeniškai sekėsi labai gerai (red. - 2011-2012 m.: 14.7 ppg., 3.5 rpg., 2.6 apg., 1.3 spg.).

- Esi dažnai giriamas už patikimą gynybą, tad prieš kurį žaidėją yra sunkiausia gintis LKL?
- Man sunkiausia buvo gintis prieš legendinį Kauno „Žalgirio“ legionierių Marcus Brown. Taip gerai „skaitančio“ savo gynėją dar nebuvau matęs.

- Ką palinkėtum "Šiaulių" komandai ir jos gerbėjams 20-ies metų jubiliejaus proga?
- Palinkėčiau komandai dar daugiau titulų, išlaikyti tokį pat gerą vardą, o gerbėjams - niekada nenustoti tikėti savo miesto komanda!

Grįžti į visus interviu

Į viršų