- „Šiaulių“ klube karjerą pradėjote 1995 m. ir komandoje rungtyniavote 6 sezonus. Kaip susiklostė situacija, kad Jūsų krepšininko kelias pasuko į Šiaulius?

- Nebuvo jau kur trauktis. Kaune visi klubai buvo sukomplektavę komandas, o „Neca“ klubas, kuriam aš atstovavau - bankrutavo, todėl ir pasirinkau „Šiaulių“ klubą.

- Kartu su „Šiaulių“ ekipa 1995 m. debiutavote FIBA Europe taurės turnyruose. Kokie dar yra likę prisiminimai iš rungtynių su Europos komandomis?

- Didžiausi prisiminimai - tai atmosfera mūsų sporto salėje. Buvo nepakartojama! Dar kelionė autobusu į Milaną smiley , žaidimas prieš tokias žvaigždes kaip Bodiroga, Džentile, Fučka.

- „Šiaulių“ ekipoje iš viso esate sužaidęs 272 oficialias varžybas (devinta vieta klubo istorijoje). Kokią įsimintiniausią pergalę išskirtumėte savo karjeroje? Koks trofėjus, iškovotas su „Šiaulių“ komandą, Jums yra pats svarbiausias?

- Neišskirčiau gal nei vienos pergalės ar laimėtų trofėjų, nes visi metai praleisti Šiauliuose paliko tiktai malonius prisiminimus.

- Per visą karjerą "Šiaulių" klube pelnėte 3462 taškus (ketvirta vieta klubo istorijoje). Kokios varžybos Jums buvo pačios sėkmingiausios „Šiaulių“ ekipoje? Ar pamenate varžybas, kuomet įmetėte 11 tritaškių?

- Tikrai ne vienos rungtynės man ir mūsų komandai buvo sėkmingos. Laimėtos rungtynės paskutinėmis sekundėmis Panevėžyje, serija rungtynių žaidžiant dėl bronzos medalių prieš Vilniaus „Sakalus“ ir Alytaus komandas, tos pačios rungtynės prieš Panevėžį namuose, kuomet įmečiau 11 tritaškių. Toks jausmas, kad visa tai buvo vakar.

- Koks Jūsų pataikytų tritaškių rekordas vienose rungtynėse per visą karjera (ne tik „Šiaulių“ klube)?

- Nepamenu kur, bet esu pataikęs 16 tritaškių.

- Iki šiol „Šiaulių“ klube pirmaujate pagal įmestus tritaškius metimus (iš viso 780 - vid. 2,87 per rungtynes). Kur ir kaip įgijote tokius įgūdžius pataikyti iš toli?

- Prieš išeidamas tarnauti į buvusios Tarybų Sąjungos armiją, atstovavau Kauno „Žalgirio“ dublerių komandai, su kuria 1987 metais tapome visos buvusios Tarybų Sąjungos dublerių čempionais. Gaudavau nedaug pažaisti, o ir mano žaidimo stilius buvo kuo greičiau apibėgti varžovą ir įdėti kamuolį iš viršaus. Šuolį tais laikais tikrai neblogą turėjau, o mesti į krepšį iš toli buvo kam ir be manęs, nes kartu žaidė D. Lukminas, G.Markevičius. Kad galiu pataikyti iš toli, tai pastebėjau tik kai atitarnavau armijoje, žaisdamas Kauno „Drobės“ komandoje.

- Ką patartumėte dabartiniam jaunimui, kas yra svarbiausias metant tolimą metimą? Metimo technika, psichologija ar kt.?

- Metimo technika, psichologija, fizinis pasiruošimas ir dar daug, daug darbo, kurį turi nudirbti tas, kuris nori gerai pataikyti iš toli.

- Tradicinis klausimas visiems buvusiems ir esamiems „Šiaulių“ klubo žaidėjams. Koks, Jūsų nuomone, būtų geriausių žaidėjų, žaidusių už „Šiaulius“, startinis penketas?

- Iš mano laikų - tai kiekvienas žaidėjas yra vertas to penketuko.

- Kokį smagiausią ir juokingiausią įvykį galėtumėte papasakoti, nutikusį žaidžiant už „Šiaulius“?

- Galima būtų daug ką įdomaus ir juokingo papasakoti apie klubo direktorių A.Klimavičių, bet susilaikysiu. Mano manymu, kelionė autobusu į Milaną, tai visų smagiausias ir juokingiausias nuotykis, nutikęs tuo metu kai žaidžiau „Šiaulių“ klube. smiley

- Ar bendraujate su buvusiais komandos draugais „Šiaulių“ komandoje? Gal vyksta kokie veteranų susitikimai ar varžybos?

- Taip, su kai kuriais palaikau ryšį per visagalį facebook-ą smiley , susitinkam per Lietuvos veteranų varžybas, nes atstovauju Šiaulių „Brandos“ komandai +45.

- Kuo užsiimate šiuo metu gyvenime? Ar veikla dar susijusi su krepšiniu?

- Veiklų turiu daug. Viena iš jų – treniruoju Marijampolės „Sūduva Mantinga-2“ komandą, kuri žaidžia RKL A divizione.

- Ar retkarčiais stebite šio sezono "Šiaulių" ekipos rungtynes? Jei taip, tai koks įspūdis žiūrint į dabartinę komandą?

- Pasižiūriu kokią vietą komanda užima turnyrinėje lentelėje.

- Nesenai „Šiaulių“ komandos gerbėjai Jus išrinko geriausiu visų laikų snaiperiu. Ar tai Jums netikėta?

- Taip, netikėta ir malonu, kad „Šiaulių“ klubo fanai nepamiršta mano žaidimo.

 

Grįžti į visus interviu

Į viršų