- Šiauliuose krepšininko karjerą pradėjote „Kelininko“ ekipoje su kuria 1994 m. Lietuvos krepšinio A lygoje po atkaklios kovos nusileidote Vilniaus „LPA“ ir užėmėte antrą vietą, o vėliau patekote ir į Lietuvos krepšinio lygą. Kaip susiklostė situacija, kad Jūsų krepšininko kelias pasuko į Šiaulius?
- 1988 m. atvykau mokytis į Šiaulių pedagoginį institutą. Tuo metu žaidžiau „Kelininko“ ekipoje, o baigus institutą gavau pasiūlymą likti žaisti „Šiaulių“ klube.

- Kartu su „Šiaulių“ ekipa 1994 m. debiutavote Lietuvos krepšinio lygoje. Kokie dar yra likę prisiminimai iš pirmojo sezono?
- Draugiški komandos nariai, dideli norai laimėti kiekvienas varžybas.

- Atvykęs rungtyniauti į Šiaulius tikriausiai negalvojote, kad čia praleisite daugiau nei 20 metų kaip žaidėjas ir treneris. Kodėl susiklostė tokia situacija, kad "Šiaulių" klube praleidote tiek daug laiko? Kuris sezonas asmeniškai komandoje buvo įsimintiniausias?
- „Šiaulių“ klubas siūlė geriausias ir stabiliausias sąlygas, visuomet tęsėjo pažadus. Įsimintiniausias sezonas – kai pirmąjį kartą laimėjome LKL bronzą.

- Kalbant apie „Šiaulių“ komandos istoriją, daug kam įsimintiniausi faktai yra daugybė bronzos medalių, įspūdingos kelionės autobusu po Europą, ypatinga atmosfera senojoje „Tauro“ sporto salėje, visada laiku gaunami atlyginimai. Kokius dar bruožus išskirtumėte apie „Šiaulių“ komandą per praeitus 20 metų?
- Siekis, kad atmosfera komandoje būtų kaip namuose.

- Kaip Jūsų akimis per 20 metų pasiketiė „Šiaulių“ krepšinio klubas?
- Tapo solidžiu klubu: turinčiu savo istoriją, tradicijas, užauginusiu garsių sportininkų, trenerių, kurie žinomi už Lietuvos ribų.

- „Šiaulių“ ekipoje iš viso esate sužaidęs 485 oficialias varžybas (pirma vieta klubo istorijoje). Kokią įsimintiniausią pergalę išskirtumėte savo karjeroje? Koks trofėjus, iškovotas su „Šiaulių“ komandą, Jums yra pats svarbiausias?
- Visos pergalės ir trofėjai yra įsimintini, kiekvienas turi savo istoriją, kuri svarbi ir unikali man.

- Per visą karjerą "Šiaulių" klube pelnėte 4109 taškus (antra vieta klubo istorijoje). Kokios varžybos Jums buvo pačios sėkmingiausios „Šiaulių“ ekipoje?
- 1995 m. R. Korac European Cup varžybos su KK BFC Beocin, kuomet laimėjome trimis taškais (84-87).

- Karjeros pradžioje „Šiaulių“ klube dažnai rungtyniavote atakuojančio gynėjo pozicijoje, tačiau vėliau tapote tvirtu komandos įžaidėju. Kokios priežastys lėmė, kad tapote įžaidėju?
- Visuomet stengiausi atlikti trenerio nurodymus ir aikštėje pavykdavo būti kūrybiškam, sukurti rezultatyvias žaidybines situacijas komandos nariams.

- Nemažai metų „Šiaulių“ klube pirmavote pagal perimtus kamuolius bei buvote giriamas už patikimą gynybą. Kur ir kaip įgavote tokius įgūdžius „vogti“ kamuolius ir patikimai rungtyniauti gynyboje?
- Įgūdžiai atsiranda treniruojantis, žaidžiant.

- Daug metų buvote „Šiaulių“ klubo kapitonas. Kokius privalumus ir trūkumus įžvelgiate, būnant komandos kapitonu? Ar per 20 metų keitėsi komandos kapitono funkcijos?
- Komandos kapitonas – tai žmogus, kuris jungia komandą aikštelėje ir už jos ribų. Komandos kapitono funkcijos nesikeičia.

- "Šiaulių" klube visuomet rungtyniavote 13 numeriu pažymėtus marškinėlius. Kuo Jums šis numeris ypatingas?
- Ypatingas, nes lydi mane visą gyvenimą – mokykloje klasės dienyne buvau tryliktas, sporto mokyklos komandoje marškinėliai taip pat buvo pažymėti tryliktu numeriu.

- Koks, Jūsų nuomone, būtų geriausių žaidėjų, žaidusių už „Šiaulius“, startinis penketas?
- S.Birutis, A.Tamkevičius, M.Žukauskas, V. Pauliukėnas, D.Slanina.

- Kokį smagiausią ir juokingiausią įvykį galėtumėte papasakoti, nutikusį žaidžiant už „Šiaulius“?
- Žaidžiant „Tauro“ sporto salėje su Milano „Stefanel“ komanda, tradiciškai susirinko daug žmonių, kurie kėlė didžiulį triukšmą taip palaikydami žaidėjus. Įpusėjus varžyboms į vidurį aikštės išbėgo žiurkė.

- Daugiausia "Šiaulių" komandoje esate rungtyniavęs kuomet vyriausiuoju treneriu dirbo A.Sireikia. Kokius pagrindinius trenerio bruožus perėmei iš A.Sireikos? Ką savito bandote pateikti kaip treneris? Ar dar jaunystėje planavote būti treneriu?
- Planavau būti treneriu dar būdamas mokiniu, dėl to ir atvykau mokytis į Šiaulius. Stengiuosi pastebėti žaidėjo bendrąsias ir dalykines kompetencijas, sujungti jas ir perkelti į krepšinio aikštelę, t.y. išnaudoti žaidėjo gebėjimus maksimaliai.

- Ne pirmi metai kaip Jūsų treniruojamoje komandoje rungtyniauja ir sūnus Rokas. Jeigu reikėtų pasakyti vieną svarbiausią patarimą jam dėl gero krepšininko karjeros - koks jis būtų?
- Jei turi talentą, vadinasi turi nepaliaujamai dirbti ir siekti savo tikslo.

- „Šiaulių“ krepšinio klubas 20-ies metų jubiliejaus proga Jus pagerbė iškeldami marškinėlius su Jūsų numeriu ir pavarde. Kaip vertinate tokį klubo poelgį? Ar Rokui neliepėte keisti savo marškinėlių numerio?
- Dėkoju klubui, kuris įvertino mano darbą. Tai didelė garbė man. Rokui „paskolinau“ numerį . Tegul žaidžia.

- „Šiaulių“ klubas per 20 metų turėjo dvi realias progas rungtyniauti Eurolygoje – stipriausioje Europos krepšinio lygoje (2000-01 m., kuomet pritrūko tinkamos rungtyniauti arenos ir 2013-14 m., kuomet tik per vieną tikslų metimą pralaimėta Klaipėdos „Neptūnui“). Ar nebuvo apmaudu kuomet tik per plauką dingsta tokia galimybė sudalyvauti stipriausiame Europos krepšinio turnyre?
- Kiekvienas pralaimėjimas – tai laikas kai apmąstome ką padarėme ne taip, ką reikėjo daryti kitaip. Labai apmaudu, kai tik trupučio pritrūksta iki pergalės.

- Kokius darbus atliekate būdamas "Šiaulių" klubo vyr. trenerio G.Petrausko asistentu?
- Analizuoju žaistas varžybas, ruošiamės kitoms varžyboms, padedu jauniems žaidėjams.

- Kokius tikslus, kaip treneris, sau keliate ateityje?
- Negaliu atskleisti, noriu, kad išsipildytų .

- Kokius dabartinės 2014-2015 m. "Šiaulių" ekipos privalumus ir stiprybes įžvelgiate?
- Draugiškas kolektyvas, darbštūs žaidėjai.

- Šią vasarą krepšinio klubui "Šiauliai" sukako 20 metų. Ką palinkėtum „Šiaulių“ klubui ir jo gerbėjams?
- „Šiaulių“ klubui – tęsti tradicijas ir sulaukti 100 metų. Gerbėjams – niekada neabejoti savo klubu, tikėti, kad net po nesėkmės ateis sėkmė, palaikyti sunkiais momentais neišeinant iš salės. Komanda kiekvieną kartą į aikštelę išeina laimėti, bet žinome, kad visko būna.

Grįžti į visus interviu

Į viršų