- „Šiaulių“ ekipoje debiutavai dar 1999-2000 m. sezone, būdamas 20 metų. Ar pameni pirmąsias savo varžybas ir pirmąjį sezoną? Kaip tuo metu tave priėmė klubo senbuviai?
- Taip, atsimenu. Žaidėme Vilniuje su „Lietuvos rytu“. Žaidžiau berods startiniame penkete, tai laksčiau kaip išprotėjęs - kur reikia ir kur nereikia, „prigrybavau“ normaliai . Tada pirmą kartą pamačiau koks piktas būna direktorius. Galvojau baigėsi mano karjera LKL vos prasidėjusi, bet rūbinėje iš senbuvių sulaukiau paguodos ir patarimų, kurie mane priėmė kaip savą. „Šiaulių“ komandoje supratau, kad krepšinį reikia žaisti „su galva“. Čia – A.Klimavičiaus ir A.Sireikos pamokymai. O sezonas buvo puikus - tiek komandai, tiek man.

- Atvykęs rungtyniauti į Šiaulius tikriausiai negalvojai, kad čia praleisi daugiau nei 10 metų kaip žaidėjas, o vėliau liksi darbuotis kaip treneris. Kodėl susiklostė tokia situacija, kad "Šiaulių" klube praleidai tiek daug laiko? Kuris sezonas asmeniškai komandoje buvo įsimintiniausias?
- Neplanavau, bet man patiko komanda, treneris, fanai buvo nerealūs, o kai salė buvo maža jaučiau stiprų žiūrovų palaikymą. Taigi, jaučiau didelį malonumą žaisdamas krepšinį ir buvo visiškai nusispjauti į kitus geresnius kontraktus, nes tuo metu aš mėgavausi kovodamas aikštelėje. Atidaviau visą save šiai komandai nė kiek negailėdamas savo kūno ir dėl to esu laimingas - tai buvo patys smagiausi metai... Treneriu svajodavau būti dar vaikystėje, tad džiaugiuosi, kad šią svajonę išpildė „Šiaulių“ klubas.

- Kaip manai, kodėl dabar nebepasitaiko tokių situacijų kai žaidėjas klube praleidžia daugiau nei kelis sezonus?
- Manau dabar svarbiau yra materialūs dalykai (išskyrus kai pereina į aukštesnio lygio komandas). Jaunimas yra išlepintas dar vaikystėje. Čia mano asmeninė nuomonė.

- „Šiaulių“ ekipoje iš viso esi sužaidęs 434 oficialias varžybas (trečia vieta klubo istorijoje). Kokią įsimintiniausią pergalę išskirtumei savo karjeroje? Koks trofėjus, iškovotas su „Šiaulių“ komandą, tau yra pats svarbiausias?
- 2002-03m. sezone prieš Kalėdas gana nesunkiai „patiesėme“ abu Lietuvos krepšinio „grandus“, o pirmasis trečio vietos LKL laimėjimas buvo pats smagiausias.

- "Šiaulių" klubo gerbėjai dažnai tave prisimena už įspūdingus dėjimus. Kokius įspūdingiausius epizodus išskirtumei per savo karjerą?
- Įsimintiniausias momentas buvo kai norėjau įdėti per A.Okunskį (red. – Vilniau „Lietuvos ryto“ centro puolėjas – tuo metu 214 cm., 127 kg.), tai atsidūriau pas žiūrovus. Ir iki šių dienų man apie tai primena.

- Per visą karjerą "Šiaulių" klube pelnei 4237 taškus (pirma vieta klubo istorijoje). Kokios varžybos tau buvo pačios sėkmingiausios „Šiaulių“ ekipoje?
- Net nežinojau šito, galvojau, kad rezultatyviausias yra Robertas Giedraitis. Sėkmingiausios varžybos buvo gal su „Nancy“ (Prancūzija) Europos taurėje, super diena buvo. (red. - .27 tšk., 4 atk.k., 3 rez.p., 10 iš 14 metimų)

- Koks žaidėjas (žaidėjai) per tavo karjerą paliko didžiausią įspūdį/įtaką ir kodėl?
- Manau Robertas Giedraitis ir Žydrūnas Urbonas. Pirmas - dėl patarimų aikštelėje, kitas - būti kovotoju ir bebaimiu krepšinio aikštelėje.

- "Šiaulių" komandoje tu rungtyniavai prie trenerių A.Sireikos, R.Butauto, A.Rudžio, R.Kuncaičio ir R.Giedraičio. Kokie atsiminimai apie „Šiaulių“ komandai vadovavusius trenerius?
- Negaliu išskirti nei vieno. Didelis ačiū jiems visiems, kad mokė mane žaisti šį smagų žaidimą.

- Koks, tavo nuomone, būtų geriausių žaidėjų, žaidusių už „Šiaulius“, startinis penketas?
- D.Low, T.Lesle, M.Kuzminskas, V.Praškevičius, D.Bowles.

- "Šiaulių" klube visuomet rungtyniavai 12 numeriu pažymėtus marškinėlius. Kuo tau šis numeris ypatingas?
- Tuo, kad visus metus žaidžiau su 12 ir tiek.

- Kokį smagiausią ir juokingiausią įvykį galėtum papasakoti, nutikusį žaidžiant už „Šiaulius“?
- Prieš pirmas draugiškas varžybas pamiršau kojines, tai paklausiau ,,kas tur paskolint balts kojns". Tai smagiai pasijuokėm - aš juk iš Biržų.

- Praeitame (2013-2014 m.) sezone "Šiauliai" iškovojo BBL aukso medalius, o iki LKL medalių ir dalyvavimo Eurolygoje trūko labai nedaug. Kaip apibūdintum praeitą sezoną?
- Geras su nelaiminga pabaiga.

- Kokius darbus atlieki būdamas "Šiaulių" klubo vyr. trenerio G.Petrausko asistentu?
- Padedu vesti treniruotes, atlieku varžovų ir savo komandos video analizę, padedu varžybų metu.

- Ar teko prisidėti prie šio sezono komandos komplektavimo darbų?
- Šiek tiek teko.

- Kokius tikslus, kaip treneris, sau keli ateityje?
- Nenustoti mylėti sportą.

- Kokius dabartinės 2014-2015 m. "Šiaulių" ekipos privalumus ir stiprybes įžvelgi?
- Privalumas - turime iš toli pataikančius vidurio puolėjus, o toliau, pagyvensim - pamatysim.

- Šią vasarą krepšinio klubui "Šiauliai" sukako 20 metų. Ką palinkėtum „Šiaulių“ klubui ir jo gerbėjams?
- Žiūrovams - gerų emocijų, o komandai - kuo daugiau pergalių.

Grįžti į visus interviu

Į viršų