LKL akademijos atstovai Greta Šniokaitė ir Egidijus Petrauskas pakalbino Šiaulių „Šiaulių“ komandos krepšininką Karolį Guščiką. Kelmėje gimęs ir augęs 24 metų 205 cm ūgio puolėjas, pastaruosius keletą sezonų puikiai rungtyniavęs Nacionalinės krepšinio lygos Raseinių „Rasai“ komandoje, sudomino „Šiaulių“ krepšinio klubo vadovus ir štai jau beveik visą sezoną pluša treniruotėse ir rungtyniauja Saulės mieste.

Siūlome artimiau susipažinti su Karoliu Guščiku bei pažvelgti, kokius skirtumus tarp LKL ir NKL jis įžvelgia, rungtyniaudamas Šiauliuose.

- Kaip atsiradai krepšinyje? Kas buvo Tavo pirmasis treneris?

- Krepšinį pradėjau lankyti gal kokių septynerių metų gimtajame Kelmės mieste. Mano pirmasis treneris buvo Egidijus Vasiliauskas Šiaulių sporto mokykloje, pas kurį pradėjau rimčiau treniruotis. Moksleivių krepšinio lygoje žaidžiau iki 18 metų. Nuo tada ir pasilikau Šiauliuose, vieną sezoną žaidžiau Regionų lygoje „ABRO“ komandoje. O vėliau taip susiklostė, kad padariau  pertrauką ir vienerius metus visiškai nežaidžiau krepšinio. Po tos pertraukėlės grįžau į krepšinį, bet jau į Raseinius ir už „Rasų“ komandą žaidžiau tris sezonus.

- Kodėl padarei pertrauką nuo krepšinio?

- Na, buvo šiek tiek problemų, tiek šeimoj, tiek kitur, moksluose. Tuo metu apskritai norėjau „mesti“ krepšinį, bet viskas apsisuko atgal – ir ačiū Dievui!

- Kuo Tavo nuomone skiriasi NKL ir LKL?

- Skirtumas tarp NKL ir LKL yra tikrai ryškus. Iš pradžių nemaniau, kad skirtumas apskritai yra, tačiau vėliau supratau, kad skirtumas - tikrai yra didelis, ypač su meistriškumo prasme, LKL žaidžiamas žymiai protingesnis, brandesnis krepšinis, labai skiriasi ir žaidėjų fizinis pasirengimas, pajėgumas.

- Kaip vertini šio sezono „Šiaulių” komandos pasirodymą Europos, LKL bei BBL turnyruose?

- Manau, kad šiuo metu komandoje tikrai gera situacija – tiesiog reikia šiek tiek stabilumo, viskas mūsų pačių rankose. Iškovojus kelias pergales LKL čempionato turnyrinėje lentelėje galime pakilti viena kita pozicija aukščiau. Baltijos krepšinio lygoje turime realius šansus vėl kovoti dėl čempionų titulų. O Europos taurės turnyre šiemet truputėlį nepasisekė: pralaimėjome prieš lenkus, taip pat neiškovojome reikalingų pergalių savo aikštelėje – jeigu būtumėm laimėje keletą svarbių rungtynių, turėjome galimybę „užsikabinti“ ir kas žino, kaip viskas būtų susiklostę.

- Ką labiausiai norėtum patobulinti savo žaidime?

- Manau, kad krepšinio įgūdžius reikia nuolatos tobulinti, tačiau aš asmeniškai norėčiau pagerinti kamuolio varymo techniką, prasiveržimą, šiek tiek metimą.

- Prieš kurį LKL žaidėją sunkiausia žaisti?

- Sunku pasakyti, bet turbūt prieš Paulių Jankūną (juokiasi).

- Ką labiausiai mėgsti daryti aikštelėje: kovoti dėl atšokusių kamuolių, blokuoti metimus ar pelnyti taškus?

- Labiausiai patinka atkovoti daug kamuolių, na ir, žinoma, pelnyti taškus, taip pat patinka.

- Su kuriuo „Šiaulių” žaidėju sutariate geriausia, gal esate geri draugai ir kartais laisvalaikį leidžiate kartu?

- Iš tiesų mūsų komanda yra labai draugiška ir linksma, todėl su visais labai gerai sutariu. Na, jeigu reikėtų kažką labiau išskirti, tai galbūt Roką Giedraitį paminėčiau, bet šiaip, tikrai, su visais gerai sutariu.

- Gal turi kokių nors specialių ritualų, kurie atlieki prieš svarbias rungtynes, gal kai kurie iš jų jau yra tapę įpročiu?

- Na pagrindinis mano ritualas, tai turbūt yra susikaupimas: susikaupiu, pažiūriu motyvacinius video. Tiesiog motyvuoju save, kad atėjo tas laikas, kai reikia susikaupti. Video siužetai, ar tiesiog gerų rungtynių video, muzikos klausymas man padeda susikaupti ir tinkamai pasiruošti rungtynėms.

- Šiemet taip pat rungtyniauji ir Lietuvos studentų krepšinio lygioje atstovaudamas Šiaulių universiteto studentų komandai. Kokią specialybę studijuoji?

- Mokausi kūno kultūros specialybės. Iš tiesų mokslas ir studijos man labai patinka, tik gaila, kad labai sunku rasti pakankamai laiko mokslams, bet vis tiek stengiuosi, mokausi, kad nebūtų „skolų“.

- Ką veiki laisvalaikiu? Kuo domiesi?

- Tiesą sakant, kai tik turiu bent kiek laisvalaikio, tai iš karto ilsiuosi. Gaunu laisvą dieną ir ilsiuosi (juokiasi).

- Kuris krepšininkas Tau labiausiai patinka ir kokia yra didžiausia Tavo svajonė?

- Man labiausiai imponuoja Stephen Curry, o svajonė – žaisti NBA (šypsosi).

- Na ir pabaigai, ko palinkėtum „Šiaulių“ krepšinio aistruoliams?

- Sirgaliams linkiu būti tokiems pat ištikimiems ir palaikyti mus visada kaip iki šiol!

LKL akademija

Greta Šniokaitė ir Egidijus Petrauskas

Grįžti į visus interviu

Į viršų