Mike Scott - šio sezono antroje pusėje tapo tvirtu komandos pagrindiniu įžaidėju bei sėkmingai tobulėja toliau. Visada geros nuotaikos nestokojantis žaidėjas duotame interviu pasidalino mintimis apie Šiaulius, pasirinktą marškinėlių numerį, traumas ir kt.

- Pirmoji pažintis su krepšiniu. Kada ir kodėl pradėjai sportuoti? Ar tavo šeimoje dar yra žaidžiančių krepšinį?

- Iš mano šeimos aš esu vienintelis, kuris žaidžia krepšinį. Mano tėtis yra žeidęs amerikietišką futbolą, tačiau tai viskas kas sieja mūsų šeimą su sportu. Aš krepšinį žaisti pradėjau būdamas 6 metų, bandžiau ir kitas sporto šakas, tačiau tik krepšinis buvo tas vienintelis, kuris patiko.

- Kokias studijas pabaigei Idaho universitete?

- Idaho universitete aš studijavau verslą.  

- Kodėl prieš sezono pradžią pasirinkai būtent „Šiaulių“ komandą? Kokios buvo tavo mintys apie komandą iš Lietuvos, kuri parodė susidomėjimą tavimi?

- Man buvo pasakyta, kad „Šiauliai“ yra gera komanda karjeros pradžiai. Taip pat girdėjau daug gerų atsiliepimų apie komandą, profesionalumą bei visus privalumus žaidžiant Šiauliuose. Viena pirmųjų minčių apie komandą buvo tai, kad mes esame iš tiesų jauna komanda. Ir tai yra labai gerai, nes taip greičiau surandame bendrą ryšį vienas su kitu.

- Kokios buvo tavo mintys prieš vykstant profesionaliai rungtyniauti į Europą (Lietuvą)? Ar turėjau sau užsibrėžęs asmeninių tikslų pirmiesiems metams?

- Aš iš tiesų buvau sujaudintas galimybe žaisti Europoje. Rungtyniaudamas universitete girdėjau daug puikių dalykų apie rungtyniavimą užjūryje ir apie naudą, kurią galiu gauti čia. Iš tiesų, aš nežinojau ko tikėtis atvykstant į Europą, bet mano pagrindinės mintys buvo tiesiog atvykti čia ir daryti viską, kuo aš galėčiau padėti laimėti komandai.

- Kas yra sunkiausia, kaip žaidėjui, rungtyniaujant pirmąjį profesionalų sezoną Europoje?

- Sunkiausia yra ne tai, kad būti Europoje, bet būtų tikru profesionalu: teisingai maitintis, papildomai dirbti svorių kilnojimų salėje ir priprasti prie trenerio.

- Ar yra kažkas išskirtinio dirbti su treneriu Gediminu Petrausku, kuris yra žinomas dėl gero darbo su jaunais JAV krepšininkais?

- Jis iš tiesų daug bendrauja su užsieniečiais ir stengiasi, kad mes jaustumės komandoje kaip įmanoma patogiau. Manau tai yra didelis privalumas. Jis taip pat studijavo JAV ir tai yra naudinga taip pat.

- Tu likai 11-oje vietoje Idaho istorijoje pagal iš viso atliktus rezultatyvius perdavimus, buvai vienas iš lyderių JAV pagal rez.perdavimų-klaidų rodiklį (5 vieta NCAA), Idaho universitete daugiausiai atlikai 10 rezultatyvių perdavimų per rungtynes, „Šiaulių“ komandoje rungtynėse prieš „Nevėžį“ atlikai daugiausiai karjeroje (12) rezultatyvių perdavimų (tai vienas geriausių rezultatų klubo istorijoje). Kiek svarbūs tau yra tokie pasiekimai? Ką tau reiškia pasiekti tokie rekordai?

- Tai man iš tiesų daug reiškia. Mėgstu dalintis kamuoliu ir norėčiau, kad perdavimai mano žaidime būtų tobuli. Todėl, kai pavyksta per rungtynes atlikti 12 rezultatyvių perdavimų aš lieku labai patenkintas tuo.

- Kokie pagrindiniai skirtumai komandos žaidime kuomet buvo A.Jomantas ir šiuo metu kai rungtyniauja R.Giedraitis vietoje jo?

- Manau kartu su Joma mūsų žaidimas buvo lėtesnis, pozicinis, nes jis yra puikus žaidėjas baudos aikštelėje ir vienas geriausių lygoje. Taigi, kai tokį žaidėją turi komandoje, reikia sulėtinti žaidimą bei tinkamu metu po užtvarų kamuolį perduoti jam žaisti nugara baudos aikštelės prieigose, kad galėtų jis išnaudoti savo privalumus. Su Roku mes galime žaisti įvairiau, kadangi jis yra labai energingas žaidėjas ir kol kas vienas atletiškiausių žaidėjų kokius mačiau Europoje.

- Kurį komandos draugą yra įdomiausia sekti socialiniuose tinkluose (Twitter, Facebook, Instagram ir kt.)?

- Tikriausiai Cam (Cameron Ayers), nes jis visuomet siunčia man smagių dalykėlių Snapchat‘e ir kai aš apsilankau Facebook‘e, visada gali tikėtis, kad jis bus pažymėjęs kažką smagaus.

- Kodėl pasirinkai „0“ marškinėlių numerį?

- Labiausiai jį pasirinkau todėl, nes mano mėgstamiausias numeris (12) nuo studijų laikų yra pagerbtas ir nebegalimas „Šiaulių“ klube. Taip pat, jį pasirinkau, nes jį naudojo nuostabus NBA žaidėjas Gilbert Arenas. Šis numeris yra kitoks tarp kitų ir dažnai nepamatysi žaidėją su tokiu numeriu, todėl ir pasirinkau jį pirmiems profesionalo metams.

- Ar turi pravardę?

- Pravardės neturiu, bet mano šeima ir draugai namuose mano, kad prie mano vardo ir pavardės galo dažnai pridedama „as“ galūnė (pvz.: Mike‘as Scottas) atrodo gana kietai smiley

- Kokie tavo įspūdžiai apie Šiaulių miestą?

- Žinau, kad tai pirmieji metai, tačiau man patinka Šiauliai. Kai kurie žmonės sako, kad tai mažas miestas ir jame nėra ką veikti, bet žmonės čia malonūs ir viskas atrodo šalia (prekybos centrai, kavinės).

- Ar ragavai tradicinių lietuviškų patiekalų?

- Tiksliai nepamenu pavadinimo, bet bandžiau tokią šviesiai rožinę sriubą ir man ji patiko, ypač kai ji buvo karšta. Bandžiau kebabą lėkštėję „Gedimino Pica“ kavinėje ir tai buvo fantastiška! smiley

- Kokius lietuviškus žodžius žinai?

- Labas/Labas rytas, ačiū, viskas ir numeris septyni laugh

- Kas laimėtų rankų lenkimo varžybas „Šiaulių“ komandoje? smiley

- Tikriausiai Assem, bet manau ir Cam galėtų nustebinti visus, jis pakankamai stiprus laugh

- Kokia tavo nuomonė apie Lietuvą? Kas patinka joje ir kas galbūt šokiravo?

- Jūs labai patriotiški žmonės. Galėčiau pasakyti, kad žmonės čia tikrai myli savo šalį. O tai visada yra labai gerai ir man patinka. Tikrai šokiravo (gerąja prasme) vaikai ir jų meilė bei dėmesys mums – užsieniečiams. Tai yra nuostabu ir už tai esu dėkingas.

- Kokį keisčiausią klausimą esi išgirdęs, būdamas čia – Šiauliuose?

- Nieko keisto ar išskirtinio žmonės neklausia. Dažnai girdimas klausimas yra apie tai, ar čia studijuoju.

- Kokia tavo čiurnos traumos istorija? Visai nesenai girdėjome, kad tavo sezonas dėl traumos galėjo būti baigtas, tačiau rungtyniauji ir toliau.

- Iš tikrųjų prieš tai rimtų traumų dėl to neturėjau. Man sakė, kad aš galėjau susižeisti anksčiau ir netinkamai ją (čiurną) prižiūrėti, bet šį sezoną patirtos traumos ir yra pirmosios rimtesnės mano karjeroje.

Grįžti į visus interviu

Į viršų