- Kokia buvo Manto Valčiukaičio vasara? Ka spėjai nuveikti?

- Mano vasara buvo labai darbinga, intensyvi. Kitaip tariant - be atostogų. Po sezono teko dirbti šiek tiek su krepšinio akademijos „Saulė“ jaunimu, ruošėmės Lietuvos rinktinėms su Tadu Pažėra, Mantvydu Žukausku ir Roku Giedraičiu. Tačiau didžiają vasaros dalį dirbau su Lietuvos U-18 merginų rinktine. Buvo darbinga, bet labai įdomi vasara.

- Vasarą teko nauja patirtis padirbėti su Lietuvos merginų U-18 rinktine. Kaip vertini šią patirtį? Nereikėjo atlaidžiau žiūrėti į moteriškosios lyties atstoves?

- Šią patirtį vertinu labai teigiamai. Kitaip vertinti tu tiesiog negali, nes atstovauji Lietuvai. Tai, pirmiausia, yra didžiulė atsakomybė ir garbė. Darbas su merginomis buvo labai įdomus. Mane nustebino merginų pasišventimas darbui. Malonu buvo tai, kad merginos tikėjo mano darbu ir kantriai, su didžiuliu noru, vykdė treniruočių uždavinius. Išskirtinio atlaidumo nebuvo, visi žinojo dėl ko buvome susirinkę ir dėl ko reikia sunkiai darbuotis.

- Ar skiriasi darbas su merginomis nuo darbo su vyrais?

- Yra specifinių dalykų, kurie skiriasi. Skiriasi fizinio krūvio dozavimas, intensyvumas. Išskirčiau psichologinius dalykus. Su vyrais čia paprasčiau, o merginos yra merginos. Turi išlaikyti visada balansą. Kada reikia pajuokauji, kada reikia „paspaudi“. Teko su merginomis daug dirbėti ir ties psichologiniu rengimu, ypač ties pasitikėjimu savimi ir komanda. Iš pradžių merginoms jo stigo.

- Jau teko "pačiupinėti" naujai sukomplektuotą "Šiaulių" komandą. Kokį įspūdį palieka atvykę po vasaros krepšininkai? Gal kuris nors nustebino teigiamai ar atvirkščiai - forma netenkino?

- Žinoma, komanda labai jauna. Daugiau, mažiau sportininkai atvyko į komandą sportavę, žinoma tikrai nėra optimalių fizinių kondicijų. Šiuo metu ties tuo ir dirbame. Galiu pasakyti, kad yra atletų, kurie maloniai stebina.

- Praėjusį sezoną A.Ampim ilgą laiką praleido dėl sunkios traumos. Kokios fizinės būklės jis atvyko į komandą?

- Asenso yra tikrai išskirtinių fizinių savybių sportininkas. Jo kūnas yra labai atletiškas, išvystytas labai stiprus raumenynas. Galingas sportininkas. Manau, kad į komandą atvyko pasiruošęs apie 80 procentų. Dirbame su juo individualiai ir kas malonu, kad jis pats rodo didžiulį norą ir iniciatyvumą.

- Gal jau išryškėjo greičiausi, šokliausi ir fiziškai stipriausi žaidėjai ekipoje?

- Pagal rugpjūčio 29 dienos atliktus testavimus bendrame reitinge aukščiausią poziciją užima Tre Bowman. Tačiau šiame testavime nebuvo Asenso Ampim. Manau jis būtų buvęs vienas iš lyderių.

- Kuo dabartinis komandos pasiruošimas sezonui skiriasi nuo praėjusių metų?

- Jau praeitais metais turėjome nedaug laiko pasiruošti sezonui, o šiais metais jo turime dar mažiau. Iš savo darbo specifikos, tai įžvelgiu daug pakeitimų treniruočių procese, planavime. Šiais metais greičiau susirinko visi komandos nariai, kas leidžia produktyviau ruoštis sezonui.

- Tai tavo antrasis sezonas kaip BC „Šiauliai“ komandos fizinio rengimo trenerio. Ar mažiau jaudulio nei prieš pirmąjį?

- To stresinio jaudulio šiais metais tikrai mažiau, sakyčiau, kad jo net nebuvo. Tiesiog jaučiu malonumą, norą dirbti, tobulėti. Žinoma, atsipalaiduoti tu negali. Čia nenutrūkstamas darbas, kuris tęsiasi visą laiką. Planai, treniruotės, varžybos. Darbinė įtampa yra visada. Bet prie jo jau pripratau. Kaip mėgstu sakyti: „no days off“.

- Ko palinkėtum klubo gerbėjams prieš artėjantį sezoną?

- Supratingumo, kantrybės ir tikėjimo komanda. Žinome ir tikime ką darome. Mums labai svarbus jūsų palaikymas. Pergalės ateina tik jų siekiant kartu! Iki pasimatymo arenoje!

Grįžti į visus interviu

Į viršų