Tomas Gaidamavičius - tikras šiaulietis, krepšinio pradmenis įgijęs pietinio rajono krepšinio aikštelėse, o profesionalo karjerą pradėjęs "Šiaulių" komandoje. Gynėjas gimto miesto klube praleido keturis sezonus, o šiuo metu yra vyriausiasis Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis" treneris.

- Tomai, esate kilęs iš Šiaulių ir krepšinio pagrindus įgijote gimtajame mieste. Gal galite plačiau papasakoti apie savo kelią į krepšinį?

- Taip, esu gimęs ir augęs Šiauliuose, pietiniame rajone. Tikras šiaulietis žino kur tai yra smiley Lankiau daug sporto būreliu, kol 6-oje klasėje su draugu nuėjome pabandyti lankyti krepšinį ir kažkaip patiko. Kaip matome, krepšinis mane lydi iki šiol. Mano pirmasis treneris buvo Egidijus Vasiliauskas.

- Nuo pat karjeros pradžios atstovaujant Šiaulių krepšinio mokyklos komandą (III vieta jaunių pirmenybės), besivaržant Lietuvos moksleivių sporto žaidynėse "PREVENTOS" taurei laimėti (I vieta respublikoje) su "Saulėtekio" vid. mokykla, buvote išreikštas įžaidėjas, kovotojas bei lyderis. Ar šias savybes turėjote nuo mažens, ar visgi jus įkvėpė aplinkiniai žmonės?

- Visa laiką atstovavau Šiaulių krepšinio mokyklai ir paskutiniais metais laimėjome 3-ią vietą, nors iki tol nebuvome nieko panašaus nuveikę. Su „Saulėtekio“ mokykla buvome pasiekę įspūdingą rezultatą - laimėjome 1-ą vietą Lietuvoje. Buvome pašėlę jaunuoliai, niekas to iš mūsų nesitikėjo. Tada visa komanda gavome prizą - kelionę į Čekiją ir tuo metu tai buvo mums kažkas nerealaus. Po šio pasiekimo mane pakvietė atstovauti Lietuvos jaunimo rinktinę. Komandose būdavau vienas iš lyderių. Ar tai įskiepijo kiti žmonės, ar nuo mažens toks - nežinau, bet manau, kad kiekvienas žmogus gali būti lyderiu kažkur, tik vieniems pavyksta atrasti savo sritį, o kitiems – ne. Aš manau, jog radau savo ir esu tuo patenkintas. Man krepšinis ne tik darbas, bet ir hobis.

- "Šiaulių" komandoje rungtyniavote 4 sezonus. Kodėl susiklostė taip, kad po tiek metų palikote Šiaulius?

- Taip, 4 nuostabius metus žaidžiau Šiauliuose, visus juos prie trenerio Antano Sireikos. Vėliau pasikeitė treneriai ir kontraktas nebuvo pratęstas, tikriausiai netikau naujojo trenerio filosofijai.

- Kokia būtų įsimintiniausia pergalė pasiekta su "Šiaulių" komanda?

- Įsimintiniausias pergales galbūt išskirčiau dvi. 2002-03 m. sezone iš eilės du savaitgalius nukovėme tiek Vilniaus „Lietuvos rytą“, tiek „Žalgirį“. Tais laikais tai buvo padaryti be galo sunku, nes abi komandos dominavo lygoje.

- Išvykęs iš Šiaulių rungtyniavote tiek LKL, tiek užsienio šalių lygose. Kokie įsimintiniausi įspūdžiai iš rungtyniavimo užsienio šalyse?

- Iš užsienio klubų galbūt išskirčiau kai žaidžiau Rumunijos čempionų klube, kuris žaidė ir ULEB lygoje. Tai buvo antra pagal stiprumą lyga Europoje po Eurolygos ir aukščiausias laiptelis mano krepšininko karjeroje. Be to, ten žaidėme kartu ir su kitu šiauliečiu Arvydu Čepuliu.

- Kokias asmeniškai sėkmingiausias rungtynes išskirtumėte per savo profesionalaus krepšininko karjerą?

- Manau sėkmingiausias pasirodymas buvo kai žaidžiau Panevėžyje, LKL rungtynėse prieš Alytaus “Alita” pavyko užfiksuoti trigubą dublį: 30 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų. Po šių rungtynių kai kurie komandos draugai praminė mane Jason Kidd laugh

- Praėjusiame sezone sėkmingai vadovavote Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis" komandai NKL varžybose. Kada nusprendėte, kad norite savo karjerą susieti su treniravimu?

- Į trenerio postą pasukau Kėdainių „Nevėžio“ klube. Treneris Ramūnas Cvirka pasikvietė ir sako: “kiek dar lakstysi su tuo jaunimu, dekis kostiumą“ smiley Daug laiko apsisprendimui neturėjau, tai priėmiau šį pasiūlymą ir dabar esu dėkingas jam.

- Kaip treneris gana sparčiai kopiate karjeros laiptais - trenerio asistentas Kėdainių "Nevėžio" klube, vyr. treneris "Neptūnas-Akvaservis". O nuo šiol ir Lietuvos vaikinų jaunių U18 rinktinės strategas. Ką Jums, kaip jaunam treneriui, reiškia toks Lietuvos krepšinio federacijos įvertinimas?

- Man tai didelis įvertinimas ir tuo pačiu - didelė atsakomybė. Po Lietuvos krepšinio federacijos sprendimo paskambino vyrų rinktinės treneris Dainius Adomaitis ir paklausė ar sutinku, ar reikia dar laiko pamąstyti? Nedvejodamas atsakiau, kad „Taip“, kokie dar gali būti mąstymai. Man tai kaip privalomas šaukimas į kariuomenę. Kadangi tarnauti neteko, tai bent jau taip galiu ginti šalies garbę.

- Antanas Sireika - vienas pirmųjų Jūsų trenerių. Gal ir dabar tenka su juo bendrauti, klausti patarimo?

- Antanas Sireika yra vienas pirmųjų ir tituluočiausias treneris pas kurį man teko dirbti. Man pasisekė, kad karjeros pradžioje patekau pas jį, iškart gavau daug neįkainuojamų pamokų, kurios man duoda naudos ir dabar būnant kaip treneriu. Aišku “senasis” A.Sireika yra šiek tiek kitoks, nei “dabartinis”. Dabar, kaip jis pats sako, akcentuoja žiūrovo akiai gražų krepšinį, o anksčiau didžiulis dėmesys būdavo skiriamas gynybai. Niekada nepamiršiu kai vieną sezoną LKL vokuose siųsdavo komandų statistikos lapus. Viduryje sezono treneris išsitraukė lapą su komandos gynybos rodikliais, o „Šiauliai“ buvo pirmoje vietoje palikdami „Žalgirį” su „Lietuvos rytu“ už nugaros. A.Sireika sako: „Vyrai, čia yra nerealus rezultatas, įsirėminsiu ir pasikabinsiu ant sienos“. Sutikus reikės paklausti ar tikrai kaba dar ant sienos smiley Su treneriu susitikę pasišnekam, išlikę šilti santykiai.

- Ar sekate "Šiaulių" komandos rezultatus ir naujienas susijusias su jais?

- Seku „Šiaulių“ komandos rezultatus, pergyvenau kai klubas turėjo rimtų problemų. Labai džiaugiuosi, kad į klubą atėjo daug gerų žmonių, kurie puikiai tvarkosi. Pakvietę trenerį, kuris kažkada iškėlė „Šiaulius“ į aukštumas, o dabar traukia klubą iš duobės. Linkiu sėkmės ateityje.

- Tradicinis klausimas visiems buvusiems ir esamiems „Šiaulių“ klubo žaidėjams. Koks, Jūsų nuomone, būtų geriausių žaidėjų, žaidusių už „Šiaulius“, startinis penketas?

- Robertas Giedraitis, Donatas Slanina, Mindaugas Žukauskas, Virginijus Praškevičius, Sigitas Birutis.

- Ar yra tekę lankytis „Šiaulių“ komandos istoriniame-archyviniame puslapyje GeltonaJuoda.lt? Kaip vertinate tokią iniciatyvą?

- Teko lankytis. Vertinu puikiai, kiekviena gera iniciatyva gerina klubo įvaizdį.

Grįžti į visus interviu

Į viršų