- Pavėluotai, bet su pergale BBL čempionate. Kaip atšventėte/pažymėjote šią pergalę su komanda?
- Dėkui labai už sveikinimus! Pergalę šventėme visi kartu su fanais, kurie padarė tikrai nerealų sutikimą P. Višinskio aikštėje iš karto grįžus iš Prienų.

- Kaip tau asmeniškai šis sezonas? Geresnis ar prastesnis už praėjusį?
- Šis sezonas man asmeniškai ir pačiai komandai yra žymiai sėkmingesnis. Vien ką reiškia iškovotas BBL trofėjus.

- Pastaruosius du sezonus praleidai „Šiaulių“ komandoje. Ar galime tikėtis išvysti tave ir kitą sezoną vilkint „Šiaulių“ komandos marškinėlius? 
- Galimybė tikrai yra, bet kol kas stengiuosi apie tai daug negalvoti, nes dabar artėja atkrintamosios varžybos ir visas dėmėsys sutelktas būtent tam.

- Varžovas LKL ketvirfinalyje – „Neptūnas“? Kaip vertini šį varžovą? 
- „Neptūnas“ tikrai stipri ir galinga komanda, bet manau, kad mes įrodėme, jog galime kovoti su bet kuria komanda LKL'e, todėl į aikštę žengsime tik nugalėti.

- Pirmoji pažintis su krepšiniu. Nuo kelių metų pradėjai domėtis krepšiniu? Kokiom aplinkybėm? Kodėl krepšiniu?
- Krepšinis mano šeimoje buvo ir yra sportas numeris vienas. Nuo pat mažų dienų domėjausi juo ir maždaug 4-toje ar 5-toje klasėje pradėjau rimtai lankyti krepšinio užsiėmimus. Krepšiniu pradėjau domėtis, nes jį žaidė ir mano tėtis, ir vyresnioji sesė, ir mano teta - Vida Sulskyte-Beseliene, kuri atstovavo Sovietų sąjungos rinktinėje ir netgi iškovojo aukštus apdovanojimus, todėl augdamas visą laiką sekiau krepšinio naujienas.

- Nemažai metų praleidai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kokios naudos kaip krepšininkui tau davė JAV?
- Manau, kad didžiausią naudą, kurią man davė išvykimas į JAV yra tai, kad išmokau būti savarankiškas. Išvažiavau būdamas 16-os metų į šalį, kurioje nieko nepažinojau ir kalbos nelabai mokėjau, bet nuvykęs ten sutikau tikrai labai gerų žmonių ir tikrai nesigailiu išvykęs į JAV. Taip pat ten pabaigiau mokslus ir įgijau išsilavinimą. 

- Per pastaruosius kelis sezonus rungtyniavai trijose pozicijose: sunkiuoju kraštu, lengvuoju kraštu ir atakuojančiu gynėju. Kokioje pozicijoje pats jautiesi patogiausiai? Iš kur toks universalumas?
- Atvirai pasakius, man neturi reikšmės kokioje pozicijoje žaisti, nes man svarbiausia yra žaisti ir atiduoti visas jėgas, kad komanda pasiektų pergalę. Universalumas turbut irgi atsirado kai pabuvojau JAV, nes ten taip pat žaidžiau visose įmanomose pozicijose.

- Koks tavo įsimintiniausias žaidybinis epizodas, pergalė?
- Pergalė - tai be abejo būtų laimėjimas BBL čempionatą su „Šiaulių“ ekipa. Jausmas tikrai buvo nepakartojamas kai laimėjome išvykoje ir galėjome švęsti kartu su „Šiaulių“ fanais, kurių tikrai gausiai susirinko į Prienus. Tikrai buvo nerealu. 

- Rezultatyviausios tavo varžybos?
- Profesionaliame lygyje - manau šio sezono varžybos prieš Klaipėdos „Neptuną“ kai į varžovų krepšį įmečiau 27 taškus. 

- Mėgstamiausias žaidimo elementas (dėjimas, tritaškis, prasiveržimas)?
- Mėgstamiausias elementas būtų įmestas tritaškis ir gražus perdavimas komandos draugui.

- Prieš kurį žaidėją yra sunkiausia gintis?
- Tikrai sunku yra gintis prieš Darių Songailą ir Paulių Jankuną, o sunkiausias oponentas turbūt būtų Sonny Weems kai jis žaidė „Žalgiryje“, nes viską ką jis darydavo atrodydavo, jog daro be jokių pastangų.

- Kas tavo krepšinio idealas?
- Augdamas visada labiausiai mėgau Šaruną Jasikevicių ir Ramūną Šiškauską.

- Ar seki kitų lygų rezultatus (Eurolyga, NBA)?
- Taip, visuomet ryte prabudęs atsiverčiu krepšinio portalus ir perskaitau naujienas apie krepšinį. 

- Šiuo metu rungtyniauji Šiauliuose. Kaip sekasi treniruotis ir rungtyniauti šiame klube? Ar tenkina sąlygos, vaidmuo komandoje? 
- Sąlygos „Šiaulių“ klube yra sudarytos idealios. Viskas nuo treniruočių procesų iki apgyvendinimo ir rūbinės yra aukščiausios klasės. Priekaištų tikrai nėra jokių.

- Kaip krepšininkui iš užsienio apibūdintum Šiaulių miestą ir patį krepšinio klubą? Ar rekomenduotum čia atvykti žaisti?
- Visų pirma papasakočiau, kad Šiaulių miestas nėra pats didžiausias miestas, bet tikrai malonus ir jaukus gyventi. Čia yra viskas: ir kino teatrai, ir skanių vietų pavalgyti, ir boulingo alėjos. Žmonės čia tikrai draugiški ir svarbiausia, kad „Šiaulių“ komandos valdyba tikrai gerai rūpinasi jos žaidėjais. Tikrai rekomenduočiau čia atvykti žaisti.

- Šią vasarą krepšinio klubui "Šiauliai" sukanka 20 metų. Kokie tavo prisiminimai apie šį klubą iš vaikystės, jaunystės? O gal nieko nežinojai apie komandą, kol į ją neatvykai?
- Tikrai žinojau daug apie „Šiaulių“ komandą, nes iš čia yra kilę ir mano seneliai, ir patys tėvai. Visas vasaras leisdavau pas senelius Šiauliuose. Pamenu legendines kovas tarp „Šiaulių“ ir Vilniaus „Sakalų“ dėl bronzos. Pamenu ir komandos žaidėjus - tokius kaip šiuometiniai mūsų treneriai R.Giedraitis ir V.Pauliukėnas, taip pat M.Žukauskas, D.Slanina ir kiti.

- Ar dažnai "Šiaulių" žaidėjai kartu laiką leidžia po varžybų? Kaip pats atsipalaiduoji po sunkių treniruočių ir varžybų? Ar daug lieka laisvalaikio sezono metu?
- Dažniausiai visi po varžybų važiuojame pavalgyti kur nors, aptarti varžybas. Po sunkių varžybų ar treniruočių labiausiai mėgstu atsipalaiduoti savo namuose ar nueiti į kokį kino filmą su savo panele. Taip pat mėgstu pasivaikščioti su savo mopsiuku. 

- Šiemet komandoje kaip niekada daug legionierių iš JAV. Ar nėra komandoje susikaldymo į lietuvius ir amerikiečius?
- Ne, tikrai nėra susiskaldymo, nes legionieriai yra tikrai šaunūs vyrukai ir tikrai gerai su jais sutariame.

- Su kuo iš komandos geriausiai sutari? 
- Sunkus būtų isskirti su kuo geriausiai sutariu, nes su visais bendrauju, bet daugiausiai turbūt su J.Juciku, M.Kumpiu, R.Giedraičiu ir D.Pakamaniu. Iš legionierių geriausiai sutariam su D.McClure, nes kartu jau esame žaidę Kėdainiuose.

- Fanas Mindaugas klausia, ar turi svajonę? Jei taip, tai kokia ji, jei ne paslaptis.
- Visą laiką mano svajonė buvo žaisti krepšinį aukštame lygyje ir ji išsipildė. Tolimesnė svajonė būtų turėti gražią ir sveiką šeimyną.

- Fanas Vaidotas, klausia, kada paskutinį kartą gėrei alaus? 
- Tiksliai negaliu pasakyti kada, bet kartais po varžybų leidžiame sau išgerti bokalą alaus, atsipalaiduoti raumenis.

- Kaip vertini „Šiaulių“ klubo sirgalius? Netrūksta palaikymo? Ne per mažai žmonių renkasi į varžybas?
- „Šiaulių“ komandos sirgaliai tikrai yra šaunūs, patinka jų palaikymas. Žmoniu visą laiką galėtų ateiti daugiau, nes salėje tikrai lieka vietų, bet čia yra žmonių pasirinkimas. Mes vertiname kiekvieną sirgalių ir faną, kuris ateina į varžybas ir palaiko mus.

- Buvo pasirodę keletos trenerių komentarai, kad „Šiaulių“ sirgaliai labai kandūs, užgaulioja priešininkų žaidėjus, bei trenerius. Kaip Jums, „Šiaulių“ krepšininkams, atrodo? Ar tikrai taip yra, ar tik kažkas per jautriai reguoja?
- Nemanau, kad „Šiaulių“ sirgaliai išsiskiria iš kitų komandų sirgalių kažkokiomis kandžiomis replikomis, nes jų išgirstame visose arenose.

- Ar dažnai sulauki dėmesio iš fanų ne varžybų metu (gatvėje, restorane)?
- Manau daugiau dėmesio susilaukiu iš praeivių dėl savo ūgio, nes išsiskiriu juo minioje, bet ypač daug dėmesio tikrai nesulaukiu. Nors visada yra malonu kai koks fanas prieina ir pasisveikina ar pasveikina sužaidus geras rungtynes.

- Ir pabaigai, ko palinkėtum „Šiaulių“ klubo gerbėjams?
- „Šiaulių“ klubo gerbėjams norėčiau palinkėti ir toliau taip aistringai palaikyti komandą ir būtinai palaikyti mus ateinančiose namų rungtynėse prieš „Neptūną“! JUODA GELTONA!!!

Grįžti į visus interviu

Į viršų