Ilgametis "Šiaulių" komandos žaidėjas, o dabar Utenos "Juventus" klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas sutiko pasidalinti prisiminimais apie "Šiaulių" komandą bei "Juventus" ekipos perspektyvas.

- „Šiaulių“ ekipoje iš viso esate sužaidęs virš 200 oficialių rungtynių. Kokią įsimintiniausią pergalę išskirtumei savo karjeroje? Koks trofėjus, iškovotas su „Šiaulių“ komandą, tau yra pats svarbiausias?

- Pirma bronza, kaip ir pirma meilė, niekada nerūdija. Pirmas mano sezonas Šiauliuose ir iškovojome pirmąją bronzą „Šiaulių“ istorijoje. Gera buvo būti dalimi tos nuoširdžios ir paprastos komandos. Dabar suprantu, kad tada sukūrėme pradžią sekančioms bronzoms ir laimėjimams. Susikūrė nugalėtojų mentalitetas.

- Dažnai "Šiaulių" ekipos gerbėjų esi prisimenamas kaip labai agresyvus ir emocionalus žaidėjas, atnešdavęs puikias emocijas žiūrovams. Be to, komandos istorijose vis dar esi pirmas pagal pataikytas baudas. Iš kur atsirasdavo tokios emocijos aikštelėje? Ar neatrodo, kad dabartiniame LKL trūksta emocianalių žaidėjų?

- Dabar suprantu, kad tai yra charakterio bruožai. Tiksliau - tėvų genai. Žinoma, dalį tų savybių galima išsiugdyti specialiai treniruojantis. Emocijų aikštelėje nesuvaidinsi, viskas eidavo iš širdies. Nemanau, kad įdomus būtų žaidimas ramiais veidais ir vien pragmatiškais sprendimais. Mums, lietuviams, iš esmės trūksta atvirumo, visiems nepatogu rodyti savo emocijas. Gal per ilgai buvome užgniaužti sovietinės santvarkos?

- Kokie tavo prisiminimai apie „Šiaulių“ klubo sirgalius bei senąją krepšinio areną? 

- Pasakyti, kad sirgaliai buvo geriausi - būtų banalu. Tie žmonės sukūrė pirmąją „Šiaulių“ fanų kultūrą, kaip mes bronzą...čia kalbu apie tikruosius fanus. Na, o ,,Taurovkė'' ...net jos kvapą pamenu! Su „Žalgiriu“ netilpdavo visi norintys! Iš balkonų žmonės šaukdavo tiesiai priešininkams į ausis. Kaip ji nesugriuvo nuo triukšmo...?

- Atidesni krepšinio sirgaliai gali pastebėti tam tikrų "Juventus" komandos vadovavimo panašumų su "Šiaulių" komandos vadovo A.Klimavičiaus stiliumi. Kokios patirties įgijai ir pamokų išmokai iš A.Klimavičiaus per "Šiaulių" komandoje praleistus 5 sezonus?

- Adomas Klimavičius išmokino, kad kiek turi, tiek ir leidi. Man skola, tai didžiulė negarbė. Na, o visa kita ''Juventus'' klube, tai asmeninės strategijos ir vizijos, buvusių ir esamų darbuotojų iniciatyvos.

- Ar yra tekę užeiti į archyvinį-istorinį „Šiaulių“ internetinį puslapį geltonajuoda.lt? Kokia būtų Jūsų nuomonė ir vertinimai?

- Teko. Labai gera mintis ir išpildymas.

- 2014-15 m. sezone kaip vadovas su Utenos komanda laimėjote LKL bronzos medalius, o su "Šiaulių" komanda kaip žaidėjas esate tai padaręs ne vieną kartą. Kaip smagiau iškovoti medalį: kaip žaidėjui ar kaip klubo vadovui?

- Žaidėjui laimėjus bronzą mažiau rūpesčių ir daugiau ateities galimybių. Tik belieka gerai atšvęsti. O praeitą sezoną laimėjus bronzą supranti, kad žmonės nesupras, jei sekantį sezoną liksi 7 ar 8 vietoje. Juk niekam neįdomu, kad tavo finansinės galimybės tai pačiai 7 vietai liko... su pergalėmis didėja ir atsakomybė. Taip, kad smagu iškovoti esant ir žaidėjui, ir vadovui.

- Tarp LKL klubu išsiskiriate komunikacija su komandos gerbėjais, aktyviai dalyvaujate socialinėje erdvėje. Kaip manote, kokius privalumus turi toks komunikavimo būdas? Ar jis yra būtinas? Ar jis duoda vaisių?

- Žinoma, kad duoda vaisių bet koks komunikavimas su esamais ar būsimais gerbėjais. Ypatingai šiais inovatyviais laikais.

- Kokius ateities tikslus sau užsibrėžėte kaip Utenos "Juventus" klubo vadovas? Gal ateityje galime tikėtis dublerių ekipos?

- Kadangi esame miesto komanda, tad strategija per ateinančius 5 metus turėti komandoje 2-3 uteniškius, kurie užaugtų iki LKL lygio. Tuo klausimu dirbame ir planuose kitais metais RKL lygoje matyti savo dublerių komandą.

Grįžti į visus interviu

Į viršų