A.Tamkevičius 1997 metais (Giedriaus Baranausko nuotrauka)

A.Tamkevičius už „Šiaulius“ žaidė 5 sezonus ir buvo vienas komandos lyderių. GeltonaJuoda.lt puslapiui buvęs krepšininkas papasakojo apie pasiekimus su Lietuvos jaunių rinktine, kelią į „Šiaulius“.

- Prisiminkime 1985 metus, kai buvote jaunių rinktinėje kartu su G.Šivicku, G.Einikiu, D.Dimavičiumi ir kitais. Ką prisimenate iš tų laikų? Kokie pasiekimai su jaunių rinktinėmis?

- Su Lietuvos jaunių rinktine 1985 m. laimėjome SSRS pirmenybes, kurios vyko Leningrade.

1986 m. Panevėžyje vyko SSRS jaunių pirmenybės, kur laimėjome pirmą vietą.

1986 m. Kijeve vyko 9-oji SSRS tautų spartakiada, kur, deja, likome 5, nors tikėjomės medalių.

Dar su Lietuvos jaunimo rinktine esame Pabaltijo daugkartiniai čempionai.

- Krepšinio metraščiuose nėra lengva rasti plačios jūsų biografijos. Gal trumpai papsakotumėte savo kelią į krepšinį ir kur žaidėte iki prisijungiant prie Kelininko komandos 1993 metais?

- Iki prisijungiant prie „Kelininko“ 1993 m. aš nuo 1989 iki 1991 metų žaidžiau Vilniaus „Statyboje“. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę atsirado galimybė pažaisti užsienyje, kuria aš ir pasinaudojau. Išvykau į tuometinę Čekoslovakiją, Prievidzos Banik Cigel komandą. 1991-1992 sezone laimėjome antrą vietą.Treneris buvo V.Garastas ir kartu žaidė D.Dimavičius. Sezonas buvo geras ir mane pakvietė Novy Jičin komanda, kuri buvo laimėjusi žemesnę lygą ir stiprinosi debiutui aukščiausioje lygoje. Novy Jičin komandoje kartu žaidė A.Vainauskas.

A.Tamkevičius Novy Jičin komandoje
A.Tamkevičius Novy Jičin komandoje. (A.Tamkevičiaus asmeninis archyvas)

- 1992 metais buvote įtrauktas į Lietuvos rinktinės išplėstinį sąrašą Barcelonos olimpiadai. Ar spėjote sudalyvauti stovykloje su A.Saboniu, Š.Marčiulioniu ir kitais?

- 1992 m. buvau išplėstiniame sąraše, bet stovykloje neteko sudalyvauti. Neteko sudalyvauti, nes yra tokie treneriai, kaip V.Garastas, kurie dėl savo ambicijų nežiūri sportininko meistriškumo ir uždaro galimybę parodyti sportininkui savo galimybes.

- 1992 metais dar buvote ant rinktinės slenksčio, o jau 1993 metais prisijungėte prie „Kelininko“ komandos, kuri žaidė LKAL lygoje. Kaip A.Klimavičiui pavyko jus prikalbinti žaisti žemesniame lygyje, nei galėjote?

- Žaisti „Kelininke“ mane prikalbino treneris A.Sireika. Sakė, kad yra R.Giedraitis, M.Žukauskas, atvyko centras O.Bulancevas, R.Čėsna. Prisijungus man gautųsi komanda. Sutikau metus pažaisti. 1994 m. pakliuvome į LKL ir žaidžiau iki 1999 metų.

- Tais laikais turėjote įspūdingą šuolį. Ar prisimenate dėjimą Šiaulių universiteto pedagoginio fakulteto salėje beveik nuo baudų linijos 1993-94 metų sezone? smiley Ar dažnai galingai įdėdavote į krepšį?

- Pašokdavau kažkiek, bet to dėjimo nepamenu. Dėjimų pasitaikydavo įvairių, bet dažni jie nebūdavo.

- Keletas gerbėjų turi dvejonę, ar pirmo sezono LKL 1994-95 metais „Šiaulių“ komandos marškinėliai buvo juodos ar tamsiai žalios spalvos? Ar galėtumėte išsklaidyti šias dvejones?

- Pirmo sezono LKL 1994-95 metais „Šiaulių“ komandos marškinėliai buvo juodos ir geltonos spalvos.

- Per 5 sezonus „Šiaulių“ komandoje esate sužaidęs 198 rungtynes, pelnęs 1816 taškų. Kokios rungtynės buvo išskirtiniausios per jūsų karjerą  „Šiauliuose“?

- Daug gerų rungtynių buvo. Visada smagu laimėti prieš  „Žalgirį arba  „Statybą. Rungtynės su Milano  „Stefanel irgi įsimintinos, nes teko dengti D.Bodirogą.

- Kokį smagiausią ir juokingiausią įvykį galėtumėte papasakoti, nutikusį žaidžiant už „Šiaulius“?

Juokingiausias įvykis, tai rungtynės su Stefanel, kai Tauro sporto salėje į aikštę išbėgo žiurkė.

- Jūs galėjote iš labai arti stebėti būsimų Lietuvos krepšinio superžvaigždžių D.Slaninos ir M.Žukausko augimą ir tobulėjimą. Ką galėtumėte papasakoti apie šiuos žaidėjus tuomet? Ar galima buvo matyti, kad tai būsimi Lietuvos rinktinės žaidėjai? Ar tekdavo treniruotėse dalinti patarimų?

M.Žukauskas ir D.Slanina buvo talentingi ir darbštūs vaikinai. Matėsi,kad turi noro tobulėti ir savo darbu pasiekė daug. Visada pasikalbėdavome ir jeigu klausdavo,tai patardavau. Draugiška buvo mūsų komanda.Bendraujame ir draugaujame iki dabar.

1998-99 metų sezonas buvo paskutinis vilkint „Šiaulių“ marškinėlius. Kur žaidęte po to? Kada baigėte karjerą?

- Po 1999 m. išvykau i Lenkiją, Gdynės komandą. Ten ir baigiau profesionalo karjerą. 1999-2000 m buvo paskutiniai profesionalaus krepšininko karjeroje.

- Ar baigus krepšininko karjerą, neturėjote minčių apie treniravimą?

- Apie treniravimą minčių nebuvo, nors pasiūlymų buvo.

- Jūsų akimis, kaip pasikeitė krepšinis nuo to laiko kai jūs žaidėte ir dabartinio krepšinio.

- Dabartinis krepšinis atletiškesnis, greitesnis.

- Koks, jūsų nuomone, būtų geriausių žaidėjų, žaidusių už „Šiaulius“, startinis penketas?

- Geriausio penketo neišvardinsiu, nes nežinau visų krepšininkų per 20 metų žaidusių klube.

- Kuom dabar užsiimate? Gal veikla susijusiu su krepšiniu?

- Su sportu veikla nesusijusi, bet veteranų varžybose dalyvauju.

- Ar yra tekę lankytis „Šiaulių“ komandos istoriniame-archyviniame puslapyje GeltonaJuoda.lt? Kaip vertinate tokią iniciatyvą?

- Teko lankytis „Šiaulių“ komandos istoriniame-archyviniame puslapyje GeltonaJuoda.lt. Vertinu teigiamai. Puiki iniciatyva. Sėkmės jums.

Grįžti į visus interviu

Į viršų