Po ilgų balsavimų Giedrius Pečiulionis klubo gerbėjų išrinktas geriausiu visų laikų "Šiaulių" komandos snaiperiu! Finale jis užtikrintai (surinko 80% Jūsų balsų) nugalėjo M.Žukauską, o bendrai per tris etapus sulaukė 178 balsų. Siūlome susipažinti su šio snaiperio karjera „Šiaulių“ klube.

1995 m. vasara.

Po sėkmingo pirmojo „Šiaulių“ sezono LKL (užimta 4 vieta) komandos vadovai ieškojo kaip sustiprinti komandą bei rasti žaidėją, kuris turėtų patirties bei galėtų pagerinti puolimą ties tritaškio linija. 1994-95 m. sezone „Šiauliai“ tritaškius metė neįspūdingu taiklumu - 35.86%, o atakuojančių gynėju dažniausiai žaisdavo R.Giedraitis. Pasinaudoję, kad iš bankrutavusios Kauno „NECA“ komandos krepšinio rinkoje atsirado nemažai žaidėjų, į komandą buvo pakviestas 194 cm ūgio Giedrius Pečiulionis.

Pirmos oficialios rungtynės (1995-09-06).

„Šiauliai“ po sėkmingo debiutinio sezono LKL iškovojo teisę rungtyniauti Europos turnyre – R.Koračo taurėje. Pirmuoju varžovu tapo stiprus Lenkijos klubas Vroclavo „Slask/Eska“ („Zepter Idea“). Niekas didelių vilčių nepuoselėjo, tačiau jau pirmosios rungtynės parodė, kad „Šiaulių“ komandą namuose sunkiai kas įveiks, o naujasis komandos narys G.Pečiulionis bus tikrai svarbi puolimo ašis. Tiksi paskutinės sekundės, o „Šiauliai“ pirmauja 97:88. G.Pečiulionis atkovoja kamuolį gynyboje, lekia į puolimą ir beveik iš vidurio aikštės su sirena smeigia tritaškį, kad lenkams smagiau būtų grįžti namo – 100:88. Pirmos rungtynės – 24 taškai ir 6 pataikyti tritaškiai! Kaip parodė istorija, šis tritaškis buvo itin svarbus, nes atsakomosiose rungtynėse išvykoje mūsų ekipa pralaimėjo 10 takų, tačiau bendras dviejų rungtynių rezultatas (+2) buvo palankus ir „Šiauliai“ žengė į kitą etapą, kur jau laukė Beocin "KK BFC" (Jugoslavija) bei legendinė kelionė į Milaną prieš „Stefanel“ (dabar Milano „EA7 Emporio Armani“). Štai tokiomis įspūdingomis rungtynėmis prasidėjo sėkminga G.Pečiulionio karjera klube bei ilgametės „Šiaulių“ kelionės po Europą.

Karjera ir rekordai.

Jau pirmame sezone G.Pečiulionis tapo dideliu ramsčių puolime ir komandoje liko trečias pagal rezultatyvumą (vid. po 9.51 tšk.) bei antras pagal pataikytus tritaškius (86). Vėliau sekę žaidėjo pasiekimai klube tapo sunkiai pasiekiami kitiems. Per 6 klube praleistus metus jis įmetė 780 tritaškių (1 vieta klubo istorijoje), vidutiniškai įmesdamas po 2,87 tritaškį (1 vieta klubo istorijoje). Iki šiol išlieka 13 vietoje pagal tritaškių pataikymą (40,04%) (tarp žaidėjų, įmetusių bent 30 tritaškių). Negana to, pagal dvitaškių metimų taiklumą jis „Šiaulių“ klube taip pat užima pirmą vietą - 64.95% (tarp žaidėjų, įmetusių bent 50 dvitaškių). G.Pečiulionis daugiausiai tritaškių (11) ir taškų (41) per vienas rungtynes yra pelnęs Šiaulių salėje prieš „Panevėžio“ komandą (2001-03-03). Iš viso yra pelnęs 3462 taškus (4 vieta) ir sužaidęs 272 rungtynes (9 vieta).

Paskutinės oficialios rungtynės (2001-05-23).

Kaip ateina pradžia, taip ateina ir pabaiga. Savo karjerą „Šiaulių“ kube legendinis snaiperis baigė pergalingomis rungtynėmis dėl bronzos medalių Alytuje prieš vietos „Alitą“. Jose G.Pečiulionis pelnė 13 taškų bei įsmeigė paskutinius tris tritaškius už „Šiaulių“ komandą. Šiauliuose G.Pačiulionis su komanda du kartus yra laimėjęs LKL bronzos medalius, „Lietuvos sporto“ taurę bei tapo LKF taurės antros vietos laimėtoju.

2015 m. pradžioje G.Pečiulionis klubo gerbėjų išrinktas geriausių visų laikų „Šiaulių“ klubo snaiperiu!

Grįžti į Naujienas