Geriausiu 2014 m. gruodžio mėnesio BEKO-LKL krepšininku buvo išrinktas ir „Turkish Airlines MVP“ prizu bus apdovanotas „Šiaulių“ krepšininkas Jonathanas Lee. Lietuvos sporto žurnalistų apklausoje šiauliečių atakų organizatorius surinko 11 balsų ir trimis aplenkė antroje vietoje likusį „Lietuvos ryto“ puolėją Gediminą Oreliką. Ovidijus Varanauskas apklausoje surinko vieną balsą, o Evaldas Kairys balsų nesulaukė.

J.Lee gruodžio mėnesį BEKO-LKL čempionate sužaidė keturias rungtynes per kurias vidutiniškai pelnydavo po 14 taškų, atlikdavo po 5,5 rezultatyvaus perdavimo. Gynėjas taip pat perimdavo po 1,7 kamuolio ir per susitikimą rinkdavo po 23,5 naudingumo balo. „Šiaulių“ ekipa laimėjo dvejas rungtynes ir patyrė du pralaimėjimus.

Jonathanas Lee geriausias rungtynes sužaidė prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, kai per susitikimą pelnė 20 taškų (5/8 dvit., 4 rez. perd., 7 at. kam.). Legionierius pakartojo šio sezono naudingumo rekordą, surinko 35 naudingumo balus, o jo atstovaujama ekipa namuose 91:74 veikė pasvaliečius.

J.Lee džiaugėsi galimybe žaisti Šiauliuose ir atskleidė, jog iš Lietuvos nori išsivežti kuo daugiau prisiminimų.

– Buvote išrinktas naudingiausiu BEKO–LKL gruodžio mėnesio žaidėju. Ką jums reiškia šis apdovanojimas?

– Tai puikus jausmas. Visada yra smagu, kai žaidi gerai, o tave pastebi ir pripažįsta.

– Ar tai yra pirmas toks trofėjus jūsų karjeroje?

– Taip. Manau, kad tai kol kas didžiausias mano pasiekimas nuo to laiko, kai tik pradėjau žaisti krepšinį.

– Tai jau antras jūsų sezonas Europoje. Koks krepšinis jums labiau patinka: europietiškas ar amerikietiškas?

– Europietiškas krepšinis yra efektyvesnis, tačiau amerikietiškas prašmatnesnis. Čia, norint laimėti, reikia turėti tikrai gerą komandą. JAV žaidimas labiau paremtas individualiais veiksmais, tačiau Europoje akcentuojama komanda. Labai smagu, kai randi savo vietą komandoje ir padedi jai laimėti.

– Prieš kokias komandas yra sunkiausia žaisti BEKO–LKL čempionate?

– Čia yra daug puikių, gerai besiginančių komandų: Kauno „Žalgiris, Vilniaus „Lietuvos Rytas“. Prieš visas pirmaujančias ekipas yra sunku žaisti.

– Kas buvo sunkiausia tik atvykus žaisti į Lietuvą?

– Kaip įžaidėjui, sunkiausia buvo suprasti komandos draugus. Kokie jie yra, ką jie mėgsta ir moka daryti aikštelėje. Manau, tai yra sunkiausias dalykas įžaidėjui, tačiau adaptuotis man pavyko tikrai neblogai.

– Jeigu reikėtų palyginti, kur krepšinio sirgaliai geresni: Lietuvoje ar JAV?

– Daug priklauso nuo to, kur tu žaidi JAV. Aš žaidžiau, krepšinio prasme, nedideliame koledže. Areną turėjome neblogą, tačiau sirgalių beveik nesigirdėjo (juokiasi). Čia, Šiauliuose, sirgalius galima išgirsti kur kas geriau.

– Kaip vertinate pirmąją sezono dalį?

– Manau, pirma sezono pusė buvo gera. Mūsų komanda demonstruoja neblogą tiek gynybą, tiek puolimą. Asmeniškai, man pavyko pajusti žaidimo ritmą ir geriau skaityti įvairias situacijas. Mes patyrėme porą pralaimėjimų, todėl sunkiai dirbame toliau ir stengiamės išlikti agresyvūs.

– Sezono pradžioje sakėte, jog norite pagerinti savo gynybą ir puolimą. Ar pavyko?

– Manau, kad taip. Krepšinyje svarbiausia išmokti priimti tinkamus sprendimus ir, manau, man pavyko tai išmokti. Aš gerokai pagerinau savo puolimą ir tuo pačiu sunkiai dirbu gynyboje. Aš tiesiog stengiuosi padėti komandai, kuo tik galiu.

– Grojant Lietuvos valstybiniam himnui, tarėte keletą žodžių. Ką tai reiškia?

– Tai yra viena mano gyvenimo Lietuvoje dalių. Kai kurie žaidėjai atvyksta ir išvyksta, o aš iš šios vietos noriu pasisemti viską. Aš noriu išmokti keleto lietuviškų dalykų ar tiesiog paragauti lietuviško maisto. Dėl himno, tai komandos draugai mane išmokė poros paskutinių eilučių ir jis prieš rungtynes man tikrai padeda nusiteikti rimtai kovai.

www.lkl.lt

Grįžti į Naujienas