Krepšininkus sezono metu matome nuolat ir žinome, kad jie ruošiasi rungtynėms, treniruojasi, keliauja iš vienos arenos į kitą, rungtyniauja. Tačiau ar žinome kaip atrodo profesionalus krepšininko vasara? Savo mintimis ir nuotraukomis apie praėjusią vasarą pasidalino „Šiaulių“ komandos gynėjas Donatas Sabeckis, kuris jau daugiau nei savaitę ruošiasi naujam sezonui su naujai sukomplektuota „Šiaulių“ komanda.

„Anksti pasibaigus sunkiam 2016/17 metų sezonui neturėjau jokių konkrečių planų vasarai - tiesiog sportuoti, ruoštis naujam sezonui ir tiek. Bet gana netikėtai vasarą teko porą kartų apsilankyti Kinijoje, taip pat pabuvoti Italijoje bei Izraelyje. Taigi, netrukus po sezono pabaigos važiavau į Italiją aplankyti brolio (tuo pačiu ir pailsėti nuo krepšinio). Prabėgus tik savaitei nuo kelionės į Italiją pradžios gavau įdomų kvietimą ir jau rungtyniavau Kinijoje tarptautiniame turnyre su atsitiktinai surinktų žaidėjų komanda, kurią sudarė ispanai, amerikiečiai, serbai, kinai ir aš – vienas lietuvis, o komandai vadovavo patyręs treneris iš Ispanijos ACB lygos. Nors turnyro lygis ir nebuvo pats aukščiausias, bet patirties bei kitokio požiūrio į krepšinį buvo galima pasisemti nemažai. Po dviejų savaičių grįžus į Lietuvą sportavau su fizinio rengimo treneriais A.Pranckevičiumi ir M.Jusiumi, kurie kasmet profesionaliai padeda pasiruošti naujam sezonui, kad išvengčiau traumų.

Vėliau gavau kvietimą kartu su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda apsilankyti Izraelyje organizuotame draugiškame turnyre, kuriame iškovojome nugalėtojų taurę.

Savaitę pabuvus Izraelyje prisijungiau prie iš LKL žaidėjų surinktos komandos, kuri ruošėsi vykti į Kinijoje rengiamą „Eight nations“ turnyrą. Komandą sudarė gerai šiauliečiams žinomi D.Gvezdauskas, G.Leonavičius, A.Labuckas ir kiti. Turnyre iškovojom antrą vietą, bet teko sužaisti su tikrai stipriomis komandomis ir pamatyti kiek daug yra kur tobulėti ir dirbti.

Po visų kelionių ir turnyrų Lietuvoje jau ramiau sportavau ir ruošiausi naujojo 2017/18 sezono pradžiai. Matant kaip buvo komplektuojama „Šiaulių“ komanda ir trenerių štabas, manau laukia įdomus sezonas. Komandoje turėsime daug jaunų bei trykštančių noru žaidėjų, o sirgaliams patinka kai žaidėjai atsiduoda aikštelėje 100%.“

Grįžti į Naujienas